Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (6.12.): Budoucnost kryptoměn, rekord BTC & EU

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem od úvodu roku opět rostou a nás zajímá, co nového se událo v tomto segmentu za poslední den. Přinášíme vám tradiční souhrn dne.

Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradí kryptoměny fiatové měny

Německý gigant Deutsche Bank, který existuje již 149 let, zveřejnil na první pohled velmi pozitivní zprávu týkající se kryptoměn. Studie tohoto bankovního veterána totiž je, že kryptoměny do roku 2030 nahradí stávající fiatové měny. Pokud vás toto téma zaujalo, podrobněji jsme se mu věnovali v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradí kryptoměny fiatove měny

Nový rekord Bitcoinu: Za hodinu se přes BTC převedlo 9 miliard USD

Na blockchainu Bitcoinu se udály netypické transakce, které podle všeho vedly k historicky největším transakcím BTC od jeho vzniku v rozmezí jedné jediné hodiny. Poukázal na to Rafael Schultze-Kraft, spoluzakladatel společnosti Glassnode, který včera na Twitteru informoval, že ve středu se udál nejvyšší hodinový objem transakcí Bitcoinu v historii (v jejich dolarovém vyjádření). Více se dočtete zde.

Nový rekord Bitcoinu: Za hodinu se přes BTC převedlo 9 miliard USD

Mileniálové z USA věří Bitcoinu více než investicím do Disney, Netflixu či Microsoftu

Údaje Charles Schwab, jedné z největších retailových brokerských firem v USA, naznačují, že Grayscale Bitcoin Trust, který je obchodován na OTC trzích pod zkratkou GBTC, je jedním z nejoblíbenějších mezi milénialy. Je to to tak přesto, že cena Bitcoinu zaznamenala za posledních 5 měsíců propad o téměř 50%. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Mileniálové v USA věří Bitcoinu více než investicím do Netflixu či Microsoftu

Prohlížeči Brave se daří, za rok zdvojnásobit svou základnu uživatelů

Pozitivní zprávy týkající se růstu oblíbenosti blockchain prohlížeče Brave, který je úzce spjat s kryptoměnou Basic attention token (BAT), přibývají. Podle nejnovějších údajů se počet měsíčně aktivních uživatelů Brave oproti roku 2018 téměř zdvojnásobil. Zatímco před rokem jich bylo 5,5 milionu, v současnosti Brave využívá již přes 10,4 milionu uživatelů. Pokud jde o počet denně aktivních uživatelů, tedy lidí, kteří využívají Brave jako svůj hlavní prohlížeč, za poslední rok se toto číslo až ztrojnásobilo na současných 3,3 milionu.(Cointelegraph.com)

EU nepovolí spuštění globálního stablecoinu, dokud neomezí rizika

Orgány Evropské unie nepovolí v EU spuštění žádného globálního projektu stablecoinu, dokud se nezajistí s tím související rizika pro měnovou suverenitu. Evropská komise přiznala, že stablecoiny mohou být efektivní při poskytování levných a rychlých plateb, ale zároveň upozornila, že představují různá rizika a výzvy. Zatím není jasné, zda toto prohlášení ovlivní další postup EU a stane se základem pro budování konkrétních právních základů týkajících se digitálních peněz. Pokud jde o zmíněná rizika, zmíněné bylo zejména riziko ohrožení měnové suverenity v případě, že by se stablecoiny staly globálně používanými platidly. Zmíněné byly i problémy s ochranou spotřebitele, soukromím, daněmi, kybernetickou bezpečností či boje proti praní peněz. (cointelegraph.com)

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.