Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (6.5.): Bitcoin ve vesmíru, efekt halvingu a vliv USDT na BTC

Zveřejněno

Bitcoin vesmír
Bitcoin vesmír

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin ve vesmíru: Síť Blockstream je nyní 25x rychlejší!

Společnost Blockstream modernizovala svou satelitní síť, která nese Bitcoin blockchain. Aktualizace přináší 25-násobné zrychlení a její uživatelé díky ní mohou synchronizovat celý svůj uzel bez připojení na web. Satelitní služba od Blockstream poskytuje bitcoinové transakce a sdílení informací s krypto-uživateli téměř v každém koutě světa. Jejích 6 geostacionárních satelitů vysílá blockchain do Afriky, Evropy, Jižní a Severní Ameriky, Asie a Tichomoří. ,,Místo toho, aby se od uživatelů vyžadovalo připojení úplného Bitcoin node na počáteční synchronizaci – jak tomu bylo v případě verze 1.0, verze Blockstream Satellite 2.0 nyní umožňuje úplnou synchronizaci historie. Uživatelé společnosti Blockstream Satellite mohou připojit plný uzel a stáhnout si celý Bitcoin blockchain, od původního bloku geneze z roku 2009 až po dnešní nejnovější transakce. Absolutně bez potřeby internetu,“ uvádí společnost v oficiální zprávě. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Studie: Bitcoin má nyní s USDT na burzách inverzní korelaci

Nedávný výzkum naznačuje, že existuje inverzní vztah mezi procentem stablecoinu Tether (USDT) na burzách s cenou bitocinu (BTC). Upozornila na to společnost Santiment, která zveřejnila analýzu trhu s kryptoměnami. Vyplývá z ní, že procento USDT držených burzami nepřímo souvisí s cenou Bitcoinu. Více se dočtete v tomto textu.

Bývalý prezident PBoC si myslí, že digitální juan může nahradit hotovost

Bývalý prezident čínské centrální banky Li Lihui uvedl, že digitalizovaný juan dokáže v budoucnu kompletně nahradit hotovost a to za předpokladu, že budou splněny čtyři podmínky. Podle jeho názoru to bude záviset na tom, zda bude mít vyšší účinnost, nižší transakční náklady, dostatečně ekonomický rozsah s komerční hodnotou a velkou akceptaci lidmi. Uvedl k němu i to, že na rozdíl od služeb jako Wech Pay zda Alipay je navržen tak, že je nezávislý na jakékoli síti nebo banky třetí strany. (cointelegraph.com)

Analytik Bloombergu poukázal na ukazatele podporující Bitcoin optimismus

Hlavní komanditní analytik Bloombergu Mike McGlone ve své nejnovější zprávě, v níž se věnoval Bitcoinu a jeho blížícímu se halvingu, poukázal na výhodu, kterou má oproti zlatu. Také jmenoval několik dalších fundamentů, pro které u něj v souvislosti s nejznámější kryptoměnou převládá optimismus. Více se dočtete zde.

Jake Yocom-Piatt: Halving přinutí těžaře prodávat Bitcoin za dvojnásobek ceny

Spoluzakladatel Decred a vedoucí tohoto projektu si myslí, že halving Bitcoinu bude nutit jeho těžaře (minery), aby prodávali Bitcoin za dvojnásobek jeho současné ceny, aby tím byli schopni pokrýt náklady na svou práci. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.