Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (7.4.): Pozitivní signál z Hashrate, Satoshi, Predikce a CMC

Zveřejněno

bitcoin-explozia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Hashrate Bitcoinu opět roste. Je to pozitivní signál?

Není důležité sledovat jen cenu Bitcoinu, ale také zájem těžařů (minerů) o jeho těžbu. Pokud se totiž propadne, znamená to, že mineři prostě důvěřují těžbě Bitcoinu méně, respektive je náročnost těžby až tak složitá, že kapitulují a musí vypínat své stroje (tuto věc však reguluje minining difficulty, který se aktualizuje jednou za 2 týdny). Pozitivním signálem v tomto směru je skutečnost, že hashrate Bitcoinu, tedy výpočetní výkon vynaložený na vytěžení nového bloku BTC, se od 4. dubna do 6. dubna zvýšil až o zhruba 25%. Ve stejném časovém rámci se přitom cena bitcoinu zvýšila jen o jedno procento. Tyto údaje naznačují, že těžaři nadále důvěřují Bitcoinu a považují jeho těžbu za rentabilní. Ta je samozřejmě rentabilní pouze za předpokladu, že cena Bitcoinu je a bude vyšší, než náklady na ni vynaložené. Upozorňujeme, že halving bitcoinu, tedy snížení odměny za vytěžení bloku o polovinu, které se děje jednou za čtyři roky, se stane už za 36 dní. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CoinMarketCap bude mít problém, aby zůstal neutrální, tvrdí zakladatel CoinGecko

Nedávno jsme vás informovali, že burza Binance je blízko k získání vlastnického podílu v největším webu s cenami a profily kryptoměn CoinMarketCap. Tato akvizice se nakonec i udála. Binance to vyšlo na slušných 400 milionů dolarů, což se řadí mezi největší akvizice v historii kryptosektoru. Ne všichni si však myslí, že to bude pozitivní krok pro samotný portál. Více se dozvíte zde.

Hoskinson by k nalezení Satoshiho Nakamoto použil Stylometrii

Spoluzakladatel Ethereum a zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson se v nedělním rozhovoru pro u.today vyjádřil k možnosti, která by byla podle něj nejefektivnější, kdybychom se pokoušeli najít záhadného tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamoto. Myslí si však, že to není nutné. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Buterin vybral 2 nejhorší cenové předpovědi pro Bitcoin

Zakladatel druhé nejpopulárnější kryptoměny Ethereum a časný fanoušek Bitcoinu Vitalik Buterin se rozhodl poukázat na dvě nejhorší cenové předpovědi pro kryptoměny od roku 2009, kdy datujeme první krůčky existence Bitcoinu. Více se dočtete v tomto článku.

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.