Connect with us

Kryptoměny

Krypto zprávy dne (9.4.): Bitcoin, Cardano, BCH, krypto-miliardáři & manipulace?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj  jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

PlanB: Bitcoin Futures nemanipulují s cenou BTC

Autor jednoho z nejznámějších cenových modelů pro predikce Bitcoinu „Stock to Flow“, PlanB, si myslí, že Bitcoin futures kontrakty nemanipulují s cenou bitcoinu (BTC), jak se to často tvrdí. PlanB v sérii tweetů vysvětlil, že futures kontrakty Bitcoinu neměli v minulosti vliv na to, že se cena Bitcoinu chovala nepředvídatelně. Pokud vás toto téma zajímá, více se dočtete zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Forbes: Na seznamu miliardářů jsou čtyři lidé ze světa kryptoměn

Magazín Forbes zveřejnil aktualizovaný seznam nejbohatších lidí v roce 2020. Do seznamu miliardářů se dostalo 2095 lidí, přičemž jen čtyři z nich podnikají v sektoru kryptoměn. Nejbohatším mužem kryptoprůmyslu je podle Forbes spoluzakladatel mining giganta Bitmain Micree Zhan. Více se dočtete zde.

Cardano spolupracuje s africkou blockchain nadací

Nadace Cardano Foundation oznámila uzavření partnerství s jihoafrickou národní blockchainovou aliancí (Sanba). Cílem partnerství je zkoumat způsoby, jak posílit přijetí technologie blockchain v Jihoafrické republice. Cardano se domnívá, že právě tato země představuje klíčový trh pro adopci blockchainu na jihu Afriky. ,,Technologie blockchain umožňuje rozvojovým zemím přerušit vztahy se starými bankovními systémy, nákladními zprostředkovateli a zavedenými politickými strukturami,“ komentovali Cardano potenciál spolupráce.

Kyiosaki opět opěvoval Bitcoin

Robert Kiyosaki, který je autorem světově známého bestselleru „Bohatý táta, chudý táta“ byl hostem v pořadu Anthonyho Pompliana, v níž vícekrát opěvoval Bitcoin. ,,Důvod, proč ho podporuji, je ten, že není součástí současného systému. Je oddělen od vlád a mých peněz,“ uvedl a kriticky se vyjádřil na adresu americké centrální banky, tedy FEDu. ,,Fed není banka, je to kartel vlastněný nejbohatšími lidmi na planetě, které nikdy neuvidíme. Chlapci, kteří kontrolují FED, ovládají svět,“ uvedl velmi kriticky a trošku konspiračně.

Bitcoin Cash má za sebou první halving

Kryptoměna Bitcoin Cash (BCH), která vznikla v květnu 2017 po hardforku kryptoměny Bitcoin, má za sebou první halving. V reakci na něj stoupla za den cena této kryptoměny o zhruba jedenáct procent. Zajímavé je, že cena Bitcoinu SV, tedy Forku Bitcoinu Cash, stoupla ve stejném období o téměř 20%. Tyto kryptoměny byly jediné, které včera zaznamenaly mezi TOP10 kryptoměn růst hodnoty vůči dolaru. Bitcoin Cash je aktuálně pátou a Bitcoin SV šestou nejhodnotnější kryptoměnou na trhu podle celkové kapitalizace. (cointelegraph.com)

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku. 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.