Connect with us

Bitcoin

Krypto zprávy dne (9.6.): Bitcoin napodobuje rok 2013, predikce pro BTC a altcoiny

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptoměny v čele s Bitcoinem zažívají turbulentní období, ale jejich vývoj jde neustále kupředu. Přinášíme vám přehled nejzajímavějších denních zpráv.

Bitcoin napodobuje rok 2013. Může cena vyletět strmě vzhůru?

Portál Cointelegraph upozornil na analýzu analytika Timothyho Petersona, který zjistil, že pohyb Bitcoinu na jeho cenovém grafu velmi výrazně připomíná rok 2013 a dosahuje s ním téměř dokonalou korelaci. Peterson začal sledovat Bitcoin od ceny 3600 dolarů, kdy se začal zotavovat z letošního velkého březnového propadu. Od tohoto období jsou jeho pohyby téměř identické s pohyby před sedmi let. Bitcoin tehdy vystřelil až k hodnotě 1300 dolarů. Pokud by se scénář opakoval, tentokrát by byl jeho strop už za několik týdnů na částce 75 000 USD. Upozorňujeme vás, abyste tuto analýzu brali s velkým nadhledem, protože situace na trhu s Bitcoinem byla před sedmi lety diametrálně odlišná. V té době existovala jen jedna významná burza Mt. GOX a v trhu s kryptoměnami bylo mnohem méně peněz. Pokud by se tedy scénář do puntíku opakoval, muselo by jít o nesmírnou a nepravděpodobnou náhodu.

Simon Dedic: Bitcoin za $ 150 000 a Ethereum za $ 9000!

Spoluzakladatel společnosti Blockfyre Simon Dedic si myslí, že nový kryptobullrun povede k ceně 150 tisíc dolarů za jeden Bitcoin a 9000 dolarů za Ethereum. Bitcoin tedy udělá nárůst o přibližně 1400 procent, přičemž některé kvalitní altcoiny zažijí ještě výraznější růst. Na druhou stranu ale nepředpokládá, že se zopakuje scénář z roku 2017, kdy rostla hodnota množství altcoinů, ačkoli mnohé z nich byly postaveny jen „na vodě“. Silnou důvěru jak bylo naznačeno již v úvodu má v Ethereum, které by mohlo posílit až o 3570%. Také vidí velmi optimisticky zhodnocení Binance Coin, čili nativní mince největší kryptoburzy, kterému predikuje růst o 2750% na 500 dolarů. Dařit by se podle něj mohlo i Chainlink (LINK) či Tezos (XTZ). Největší optimista je však v souvislosti s VeChain (VET), který by prý mohl vystřelit až o 14 100% díky spolupráci v Číně až na hodnotu jednoho dolaru. Upozorňujeme, že tyto predikce se nemusí nikdy naplnit. (Cointelegraph.com)

Ethereum dva dny po sobě předběhlo v poplatcích Bitcoin. Vyřeší to Ethereum 2.0?

6. a 7. června 2020 se staly dny, během kterých (minimálně podle statistik analytické společnosti Glassnode) předběhly denní poplatky v síti Ethereum poplatky za transakce v síti Bitcoinu. Celková částka zaplacená za transakce Etheru z 6. června činila podle Glassnode 598 tisíc dolarů, zatímco v případě BTC šlo jen o 308 000 USD. V následující den byl skok ještě výraznější. Zatímco u ETH byly poplatky 540 tisíc dolarů, v případě BTC jen 258 tisíc dolarů. Proč nastala tato situace a jak bude Ethereum tento nežádoucí růst řešit? Čtěte tento článek.

Chainalysis sleduje transakce Zcash a Dash. Do jaké míry jsou anonymní?

Analytická společnost Chanalysis, která se specializuje na analýzu transakcí v blockchainech a tudíž i jejich sledování, zařadila do svého portfolia kryptoměn ty, které sleduje, i dvě kryptoměny orientující se na soukromí transakcí – Zcash (ZEC) a Dash (DASH). Znamená to, že nejsou tak soukromé, jak se může na první pohled zdát. Čeká anonymní kryptoměny těžké období? Čtěte zde.

Charles Hoskinson z Cardano: kryptoměny jsou i politickým hnutím

Lídr kryptoměny Cardano a spoluzakladatel Ethereum (ETH) Charles Hoskinson v nejnovější rubrice „Zeptejte se mě cokoliv“ (Ask me Anything), kterou dělá pravidelně na YouTube, konstatoval, že kryptoměny jsou politickým hnutím a lidé z kryptosektoru by se měly sjednotit, aby dokázali odolat snahám o jeho potlačení. Hoskinson uvedl, že základní narušení současného měnového systému novou technologií, kterou nabízí kryptografie, nepřijde jen tak bez boje. Více se dočtete zde.

Pokud se vám líbí naše články, sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne