Connect with us

Bitcoin

Kryptofondy ožívají – druhý týden v řadě skončily v plusových hodnotách

Zveřejněno

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Největší kryptoměnové fondy mají za sebou druhý týden v řadě, ve které skončily v plusových číslech, což naznačuje pozitivní změnu trendu po sérii pěti týdnů výrazných „výplachů“.

Společnost Coinshares vždy v pondělí podvečer zveřejňuje výsledky nejsledovanějších kryptoměnových fondů za předchozí pracovní týden. Stejně jako v předchozích případech informovala o tom, jak se dařilo jejím dvěma fondům CoinShares XBT a CoinShares Physical a také o výsledcích Grayscale, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares a ETC Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z nejnovějších čísel vyplývá, že v předchozím pracovním týdnu skončily tyto fondy v mírném plusu (přílivu kapitálu) o částce 18,9 milionů dolarů.

Největší zájem byl o diverzifikační portfolio

Největší zájem byl o koš různých investičních aktiv, který umožňuje institucionálním investorům diverzifikovat kryptoměnové portfolio. Ve sledovaném období do něj nabylo 32,1 milionu dolarů, čímž se jeho celková spravovaná hodnota přiblížila 4 miliardám USD.

Na druhém místě skončil Bitcoin s přílivem kapitálu v částce 22,1 milionu USD. V plusu, byť velmi mírném, skončil i Litecoin a XRP.

Naopak v červených číslech bylo opět Ethereum, jehož celková spravovaná hodnota v těchto fondech klesla o 26,8 milionu USD. Odlivy byly zaznamenány i u Polkadot (-$5,3m), Solana (-$2,3m), Binance Coin (-$2,4m) a Cardano (-$0,4m).

Změna trendu?

Přestože předchozí týden skončil jen ve velmi mírném plusu, skutečnost, že druhý týden v řadě byli institucionální investoři ochotni vložit do kryptoměn více kapitálu, než z něj vybrat (samozřejmě jen v rámci těchto fondů), vlévá do dalších dnů mírný optimismus. Nutno je totiž připomenout, že předchozích 5 záporných týdnů znamenalo odliv kapitálu přes 530 milionů USD, což byly nejhorší výsledky v procentuálním poměru ke spravované hodnotě těmito fondy od medvědího trhu v roce 2018.

Zdroj: medium.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.