Connect with us

Bitcoin

Kryptofondy potvrzují rostoucí zájem o Ethereum před přechodem na PoS

Zveřejněno

bitcoin a ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Kryptoměnové fondy mají za sebou nevýrazný týden, který nakonec skončil pošesté v řadě v pozitivní, tedy kladné bilanci.

Do kryptoměnových fondů podle čerstvého reportu společnosti Coinshares, která informuje o tom, jak se dařilo jejím dvěma fondům a také fondům Grayscale, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQ a CI Investments, přibylo v minulém týdnu v konečné bilanci 3,1 milionu dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nejvýrazněji kladné pohyby byly zaznamenány u fondů ProShares (+16,6 milionů dolarů), zatímco odlivy souvisely zejména s fondy společnosti Purpose (-48,7 milionů dolarů).

Pokud jde o konkrétní kryptoměny, odlivy evidujeme u Bitcoinu (-8,5 milionů dolarů) a u fondu zaměřeného na shortování Bitcoinu (-7,5 milionů dolarů), zatímco kladné bilance zejména u kryptoměny Ethereum (+16,3 milionů dolarů).

Pozoruhodné jsou zejména pokračující přílivy do Ethereum, které skončily již sedmý týden v řadě v plusových hodnotách, v rámci kterých do fondů spojených s dvojkou na trhu nabylo celkem 159 milionů dolarů. Předpokládá se, že tyto přílivy souvisí zejména s očekávaným přechodem Ethereum na Proof of Stake konsensus (PoS), ke kterému by mělo dojít v září.

Kryptofondy obecně skončily šestý týden v řadě v plusu, přičemž za toto období „vysbírali“ od investorů celkem 529 milionů dolarů, což představuje 1,7% jejich celkového spravovaného kapitálu na úrovni 31,39 miliard dolarů.

Coinshares ve zprávě také upozorňuje, že navzdory pokračujícímu medvědímu trhu kryptoměn institucionální zájem posiluje, což potvrzuje 32 nových investičních produktů, převážně zaměřených na altcoiny, které vznikly ve druhém kvartálu 2022. Více – 33 – jich přibylo jen v posledním kvartálu 2021.

Zdroj:blog.coinshares.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.