Connect with us

Bitcoin

Kryptofondy přerušily pozitivní sérii – v minulém týdnu oslabovaly

Zveřejněno

bitcoin a ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Největší kryptoměnové fondy se po šesti týdnech posilování, které však mělo zejména v posledních dvou jen velmi mírné tempo, přehouply do týdne, ve kterém skončily v záporné bilanci.

Z čerstvého reportu společnosti CoinShares, která má dva vlastní kryptofondy a kromě toho informuje také o tom, jak se dařilo fondům Grayscale, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQ a CI Investments vyplývá, že v konečné bilanci odešlo z těchto fondů v minulém pracovním týdnu 17 milionů dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tyto odlivy byly způsobeny zejména pokračováním odlivu kapitálu z bitcoinových fondů v bilanci 20,9 milionu dolarů. Kromě toho jediný výraznější pohyb mimo bitcoinové fondy byl zaznamenán u fondu Short Bitcoin, do kterého se nalilo 2,6 milionu USD. Investování do tohoto fondu je však sázkou na pokles ceny BTC, což tedy také lze vyhodnotit spíše jako nedůvěru v další růst, než jako příliv kapitálu v „long“ pojetí.

Z regionálního pohledu nejvíce kapitálu odešlo z kanadských fondů (25,7 milionů USD), což naznačuje odlivy z kanadských Bitcoin ETF, zatímco v Německu byli investoři naopak optimističtější a do kryptofondů vložili 13,9 milionů USD.

Celkový odliv 17 milionů sice způsobil přerušení 6-týdenní kladné série kryptofondů, ale vzhledem k malým rozdílům v posledních týdnech (minulý týden skončily fondy ve velmi mírném plusu 3 miliony USD) lze tyto pohyby vyhodnotit dříve než období, během kterého i institucionální a akreditovaní investoři váhají, co dál.

Zdroj:blog.coinshares.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.