Connect with us

Kryptoměny

Kryptoměna Solana má další velký problém – hackly její peněženky, škody mohou být obrovské

Zveřejněno

hacker
Zdroj: Pixabay.com

Kryptoměna Solana (SOL) zažívá další nepříjemný den její stále relativně krátké historie – poté, co v předchozích měsících minimálně 7krát nefungoval její blockchain, což poukázalo i na silnou centralizaci této kryptoměny, došlo k snad ještě negativnější zprávě – lidé hlásí hacky kryptopeněženek na ní postavených.

Portál Cointelegraph informoval, že množství uživatelů hlásí přes různé sociální sítě napadení jejich kryptoměnových horkých peněženek (hot wallets), na kterých měly mince SOL či jiné na blockchainu Solana fungující tokeny. Hacky se mají týkat minimálně dvou peněženek s názvy Phantom a Slope, ale minimálně jeden z poškozených uživatelů tvrdí, že přišel i o kryptoměny na peněžence Trust Wallet.

Odborníci na kryptoměny v reakci na tyto zprávy doporučují všem, kteří vlastní tokeny na blockchainu Solana, aby si je co nejdříve převedli jinam – buď na hardwarovou peněženku, nebo alespoň na burzu, kde však svěří bezpečnost daných mincí do rukou centralizované entity.

PeckShield, uživatel specializující se na téma kybernetické bezpečnosti, na Twitteru upozornil, že rozšířený hack může být způsoben bezpečnostní chybou přímo v chainu Solana , která vedla k odcizení privátních klíčů. Jeho odhad je, že ztráty uživatelů mohou přesahovat 8 milionů dolarů.

Uživatel Paladin uvedl, že z peněženek Phantom měly být odcizeny za 10 minut kryptoměny v hodnotě 6 milionů. V jednom konkrétním případě měly být neznámému uživateli z peněženky ukradeny kryptoměny za 500 000 USD.

Nejhrozivější odhad zveřejnil Mist Track, který na Twitteru napsal, že napadeno mohlo být již přes 8000 peněženek a odcizeno v přepočtu již více než 580 milionů dolarů.

Generální ředitel a zakladatel Ava Labs Emin un Sirer tvrdí, že počet napadených peněženek přesahuje číslo 7 000 a že každou minutu čelí útoku dalších dvacet peněženek. Zároveň konstatoval, že jelikož jsou transakce z těchto peněženek podepsány, je velmi pravděpodobné, že útočníkům se opravdu podařilo dostat přímo k privátním klíčům.

Historie transakce peněženky, která je spojována s ukradenými kryptoměnami, ukazuje, že původně měly být na ni převáděny kryptoměny z burzy Binance. Přes 7 měsíců však byla nečinná až do momentu útoku. Je tedy možné, že útočníci sbírali privátní klíče uživatelů hotwallets budovaných pro blockchain Solana už několik měsíců.

V tomto momentě lze konstatovat, že aktuální útok na Solanu vypovídá o dvou důležitých poznatcích – pověst bezpečnosti blockchainu Solana výrazně utrpěla a držet kryptoměny na softwarových peněženkách nemusí být vždy dostatečně bezpečné. Jsou totiž stále v online prostoru, ve kterém mohou čelit hackerskému útoku. Při držení kryptoměn na hardwarových peněženkách tento typ útoku nehrozí, protože privátní klíč se nachází v „offline“ prostoru. My doporučujeme hardwarovou peněženku Trezor, které jsme se podrobně věnovali v této recenzi.

O situaci vás budeme samozřejmě průběžně aktualizovat v dalších článcích na našem webu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.