Connect with us

Bitcoin

Kryptoměny mohou hrát ve volbách v USA důležitou roli – naznačil to nový průzkum

Zveřejněno

voľby USA
Zdroj: Unsplash.com

Již v listopadu se v USA uskuteční důležité volby do amerického Kongresu, které mohou být do určité míry ovlivněny i tématem kryptoměn. Z nového průzkumu na objednávku Haun Ventures totiž vyplývá, že značná část voličů z tzv. swingových států, inklinuje k podpoře decentralizace a Webu 3.0.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Průzkum, který se realizoval mezi 15. do 20. zářím na objednávku firmy Haun Ventures, kterou založila členka představenstva Coinbase Katie Haun (působila také v představenstvu OpenSea) a oslovil 800 potenciálních voličů, se konal ve státech Nevada, New Hampshire, Ohio a Pensylvánie. Tyto státy jsou označovány jako swingové, což zjednodušeně řečeno znamená, že jsou ve volbách klíčové, protože nejsou typické jednoznačnou podporou ani pro jednu stranu (republikány či demokraty), čili většinou rozhodují o tom, kdo nakonec v celonárodních volbách uspěje.

Z průzkumu vyplývá, že téměř jeden z pěti voličů těchto amerických států vlastní kryptoměny a že až 91 % dotázaných respondentů podporuje myšlenku internetu, který by byl vlastněn a spravován decentralizovanou komunitou, která by měla větší kontrolu nad jejich informacemi. Jinak řečeno podporují myšlenku něčeho, co se většinou nazývá Web 3.0.

,,Hodnoty, které si voliči spojují s Webem 3.0, mohou řídit jejich volební chování a je méně pravděpodobné, že tito voliči podpoří kandidáty vnímané jako ty, kteří stojí proti cestě decentralizovaného internetu. Jinými slovy, protože obě strany zvažují, jak se politika Webu 3.0 promítne do reálné politiky, voliči si budou chtít vybírat představitele, kteří nebudou stát v cestě těmto hodnotám,“ uvedla zpráva Haun Ventures.

Dalším zajímavým zjištěním z průzkumu je, že až 55% dotázaných voličů tvrdí, že by s menší pravděpodobností volili politické kandidáty, kteří jsou proti politice decentralizace internetu a 72% „hodlerů“ uvedlo, že podporují kryptoměny, protože chtějí ekonomický systém, který je demokratičtější a spravedlivější a existuje pro více lidí.

,,Tento průzkum jasně ukazuje, že v těchto swingových státech nyní voliči stojící za tématem Webu 3.0 představují významnou sortu voličů střední třídy, jsou to většinou mladší a různorodější lidé, než populace jako celek,” uvádí report.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.