Connect with us

Bitcoin

Kryptoměny potřebují regulaci, řekl šéf FEDu v Kongresu USA

Zveřejněno

senat USA
Zdroj: Pixabay.com

Šéf americké centrální banky FEDu Jerome Powell měl ve středu první ze dvou projevů tento týden v Kongresu USA. V tom prvním se před bankovním výborem Senátu USA věnoval zejména tématu inflace a možné recese americké ekonomiky, ale řeč přišla i na kryptoměny.

Když přišlo na téma Bitcoinu a ostatní kryptoměny, Jerome Powell před zákonodárci sedícími v bankovním výboru Senátu USA prohlásil, že jejich cenové oslabování by nemělo mít žádné makroekonomické důsledky na americký trh, ale je třeba, aby byly kryptoměny lépe regulovány.

,,Myslím si, že zásadním důsledkem je skutečně to, co opakujeme již delší dobu, a říkají to i jiní, že v tomto novém prostoru je skutečně zapotřebí lepší regulační rámec,“ konstatoval a politiky ujistil, že FED trh s kryptoměnami pozorně sleduje.

Powell se vyjádřil i k tématu stablecoinů – tedy digitálních měn, která jsou navázána na jiné podkladové aktivum (ve většině případů na jinou měnu, například dolar), když konstatoval, že jde o nový a vznikající segment, pro který neexistuje prakticky žádná regulace. Stablecoiny a Bitcoiny jsou přitom považovány za páteř celého trhu s kryptoměnami a proto je nutné, aby takový regulační rámec vznikl co nejdříve.

Tématu stablecoinů se věnuje také Ministerstvo financí a kabinet Bílého domu. Janet Yellenová (Ministryně financí USA) po kolapsu algoritmického stablecoinu UST vyzvala, aby byla regulace pro tento druh digitálních aktiv hotová do konce roku 2022.

Powell před bankovním výborem Senátu USA včera konstatoval, že nedokáže garantovat, že americká ekonomika vedle zvyšování úrokových sazeb FEDem s cílem zpomalit inflaci neupadne do recese. Přiznal, že je to reálná možnost. O hlavních bodech jeho včerejšího vystoupení v Kongresu se dočtete v tomto článku.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.