Connect with us

Bitcoin

Kryptoměny přežily i horší věci než pád FTX, tvrdí analytická platforma Chainalysis

Zveřejněno

apokalypsa
Zdroj: Unsplash.com

Podle Chainalysis bude mít pád burzy FTX pravděpodobně menší vliv na kryptoekosystém než zánik Mt.Gox.

Společnost Chainalysis, zabývající se analýzou blockchainu, porovnala pád Mt. Gox s FTX. Dospěli k závěru, že FTX byla relativně menší část kryptotrhu než v té době Mt. Gox. Také předpokládají, že krypto sektor by se měl vrátit do původního stavu a mnohem silnější.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Eric Jardine, vedoucí výzkumu Chainalysis, v příspěvku na Twitteru začal rozbor porovnáním tržního podílu těchto dvou firem. Burza Mt. Gox představovala v průměru 46 % všech transakcí v roce jejího kolapsu (2014) ve srovnání s 13% průměrem FTX.

V roce 2014, kdy zkolabovala Mt. Gox, centralizované burzy (CEX) byly jedinými hráči na trhu. Trend se však otočil a koncem roku 2022 téměř polovinu všech transakcí tvořily decentralizované burzy (DEX), jako jsou Uniswap a Curve.

„Mt. Gox se postupně stávala jednou z mnoha burz a postupně zabírala menší podíl z „většího koláče.“ Na druhé straně FTX postupně zabírala podíl na „zmenšujícím se koláči“ a porážela ostatní burzy,“ dodal Jardine.

Následně pokračoval ve zkoumání obnovy kryptoprůmyslu po pádu Mt. Gox a zjistil, že zatímco objem on-chain transakcí stagnoval přibližně rok, aktivita se brzy opět zvýšila.

V únoru 2014 Mt. Gox pozastavila obchodování a vyhlásila bankrot po ztrátě 850 000 Bitcoinů po hackování. Zákazníci, kteří měli své prostředky na burze je stále nedostali zpět, ale správce Mt. Gox 6. října oznámil, že věřitelé mají do 10. ledna 2023 možnost vybrat si způsob splácení 150 000 BTC, které údajně vlastní. Tématu vypořádání věřitelů Mt. Gox jsme se věnovali v tomto rozhovoru s jedním z nich.

Jardine nakonec konstatoval: „Není důvod si myslet, že krypto průmysl se nemůže vrátit zpět a silnější než kdykoli předtím.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.