Connect with us

Bitcoin

Legislativní boj v USA: Stávají se kryptoměny důležitým politickým tématem?

Zveřejněno

senát USA
Zdroj: Pexels.com

Rozsáhlý americký Zákon o infrastruktuře (Infrastructure Bill), který v pondělí 15. listopadu podepsal prezident Joe Biden, obsahuje pro kryptoměny několik problémových formulací. Celá řada amerických zákonodárců se však jeho možný negativní dopad na americký kryptotrh snaží zvrátit.

Poté, co republikánská senátorka Cynthia Lummisová a její kolega z řad demokratů Ron Wyden předložili svůj společný návrh zákona, který v Infrastructure Bill pozměňuje problémovou definici „makléře“, což jsme detailněji rozepsali v tomto článku, začali bojovat ve prospěch kryptoměn i jejich další kolegové.

Deset kongresmanů se shodlo na potřebě revize

Až deset členů Kongresu v čele s poslancem Darrenem Sottem vyzvalo ve středu 17. listopadu k revizi definice pojmu makléře a možné negativní dopady pro kryptotrh vyplývající z novely dodatku paragrafu s označením 6050l. Ten totiž vyžaduje, aby firmy a jednotlivci, kteří dostávají buď fyzickou hotovost nebo bankovní převod přesahující 10 000 USD, vyplnili formulář 8300 a nahlásili Daňovému úřadu (IRS) osobní údaje odesílatele, jako je jméno, adresa a číslo pojištění. Nově se to týká i všech digitálních aktiv.

Podobně jako v případě definice makléřu i v případě dodatku v paragrafu 6050l platí, že účastníci kryptotrhu od těžařů Bitcoinu, validátorů PoS, softwarových vývojářů či tvůrců peněženek nemají tato nařízení jak splnit. To je staví do špatné situace, protože tím automaticky porušují zákon.

Američtí kongresmani Darren Soto, Ro Khanna, Stacey E. Plaskatt, Eric Swalwell, Tim Ryan, Susan Wild, Marc Veas, Jake Auchincloss, Al Lawson a Charlie Crist proto uveřejnili otevřený dopis, ve kterém žádají o aktualizaci zákona v části 6045© daňového zákoníku , který je součástí Zákona o infrastruktuře, který by měl formulace upravit tak, aby se netýkaly zmiňovaných subjektů.

,,Sjednotili jsme se, abychom zajistili větší jednoznačnost týkající se zdanění kryptoměn a spolupracujeme s IRS na klíčové reformě. Společně pokračujeme v podpoře inovací a ochraně zákazníků,“ informoval kongresman Darren Soto na Twitteru, kde ke svému příspěvku přiložil scan otevřeného dopisu s podpisy zmiňovaných kongresmanů.

Ted Cruz přišel s vlastním návrhem

Skutečnost, že kryptoměny mají v řadách politiků stále silnější slovo naznačuje i iniciativa senátora Teda Cruze ze státu Texas. Ten totiž přišel s vlastním pozměňovacím návrhem, který víceméně řeší stejný problém jako návrh zákona, který před pár dny představili Lummisová s Wydenem a také přibližně totéž, co se snaží prosadit kongresmani v čele s Darrenem Sotem v rámci jejich zmiňovaného otevřeného dopisu.

Lobby ve prospěch kryptoměn graduje

Z těchto iniciativ je zřejmé, že téma kryptoměn a ochrany kryptoměnových investorů se stává tématem hlavního proudu a může rozhodovat i o preferenčních hlasech amerických politiků. Lummisová, Wyden, Cruz či Soto si to zjevně uvědomují a tak jejich kryptoagenda nabírá na obrátkách. Není se však čemu divit, protože podle několika průzkumů už přibližně každý desátý Američan vlastní nějaké kryptoměny.

Další zajímavé články

Velryba během pádu ceny koupila bitcoiny za téměř $100 milionů! Došlo i k odlivům BTC z burz

Bitcoin má za sebou nejvýznamnější aktualizaci za 4 roky – Taproot posílí zejména soukromí!

Bitcoinová peněženka velryby přesunula po 8 letech $150 milionů

Na mé peněžence jsem si našel neznámé kryptoměny. Co mám s nimi dělat?

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.