Connect with us

Kryptoměny

Lending platforma BlockFi zaplatí v USA pokutu 100 milionů dolarů

Zveřejněno

peniaze
Zdroj: Unsplash.com

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) uzavřela mimosoudní dohodu s poskytovatelem kryptoměnových půjček firmou BlockFi. Ta v rámci ní zaplatí SEC pokutu 50 milionů dolarů a klientům v USA přestane nabízet produkty půjčování s vysokým výnosem. Jako první o tom informoval Bloomberg, přičemž z jeho informací vyplývá, že toto vyrovnání by se pravděpodobně nemělo dotknout již otevřených účtů.

BlockFi kromě 50 milionů dolarů, které zaplatí SEC, má uhradit dalších 50 milionů USD i jiným regulátorům. Platforma byla prý vyšetřována pro nabízení neschválených investičních produktů ve státech New Jersey, Texas, Kentucky, Alabama a Vermont. Některé americké státy také vydaly nařízení pro zastavení činnosti BlockFi v rámci jejich jurisdikcí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

První informace o vyšetřování BlockFi se objevily v listopadu 2021 a souvisely s produktem půjček, který nabízel až 9,5% výnosy. Ve stejném období se začalo spekulovat, že SEC vnímá podnikatelskou činnost BlockFi jako potenciální nabízení neregistrovaných cenných papírů.

Mluvčí platformy na otázky Bloombergu odpověděl stroze: ,,Vedli jsme s regulátory produktivní dialog na federální i státní úrovni. Nekomentujeme drby z trhu. Můžeme potvrdit, že aktiva klientů jsou chráněna.”

Lending platformy jako je BlockFi či Celsius se dostaly do zvýšené pozornosti SEC od momentu, kdy do čela tohoto regulátoru zasedl Gary Gensler. Ten vícekrát naznačil, že z jeho pohledu lze mnoho stávajících altcoinů považovat za neregistrované cenné papíry. V tomto kontextu se dokonce začalo nedávno spekulovat i o kryptoměně Ethereum, která byla dříve i touto komisí označována jako komodita.

Zdroj:coindesk.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.