Connect with us

Analýzy

Limitní nákupy kryptoměny Solana

Zveřejněno

Solana
Solana

V další analýze, kterou vydáváme ve spolupráci s analytiky Crypto Kingdom, pro vás máme připravený rozbor kryptoměny Solana. Podíváme se na aktuální situaci na ceně i na ty nejdůležitější události, které na Solaně stojí za to sledovat.

Analýzu Solany jsme poté s Crypto Kingdom vydávali již v minulém roce. V článku se tak dozvíte základní informace o této kryptoměně. Mimo to problémy sítě, které jsme zmiňovali v předchozím článku, stále přetrvávají. O tom ale více dále. Poslední analýzu Solany naleznete zde.

Problémy sítě přetrvávají

Letošní rok zatím rozhodně nebyl pro Solanu jednoduchý. Hned od začátku roku se totiž potýká s přetrvávajícími problémy. Ty se týkají zejména zahlcení sítě, kdy sice DDoS útoky byly týmem vyvráceny, ale platforma prozatím občasný nápor zkrátka nezvládá. Hned v lednu jsme tak mohli vidět několikrát značné zahlcení sítě.

To navíc v některých případech vyústilo až v úplné zastavení sítě. V tu dobu nemohli lidé, kteří využívají blockchain Solany, se sítí pracovat. Stalo se tak, že lidé s pákovými pozicemi v DeFi, nemohli své pozice uzavřít, což vedlo k nejedné likvidaci. Takové problémy jsou něčím, co rozhodně na blockchainové platformě, skrz kterou proudí takový kapitál jako skrz Solanu, vidět nechceme.

K situaci se vyjadřovalo i mnoho odborníků včetně např. Sama Bankman-Fried (CEO FTX). Ten řekl, že je podle něj Solana stále lepší, než konkurenční platformové blockchainy. I přes to, že totiž některé situace neustála, podle něj nabízí výrazně vyšší škálovatelnost než konkurence a je fakt, že i před těmito problémy, bylo na síti vždy prováděno obrovské množství transakcí. S tím nemůžeme úplně nesouhlasit, ale zastavení blockchainu je rozhodně věcí, která od Solany může nejednoho člověka odradit.

Wormhole hack

Problémy sítě navíc nebyly jediným velkým problémem, se kterým jsme se na Solaně v poslední době setkali. Na jejich síti totiž proběhl taky největší hackerský útok letošního roku. Jednalo se o hack bridge řešení (mostu mezi blockchainy) s názvem Wormhole. Kvůli chybě smart kontraktů zejména na Solaně (konkrétních smart kontraktů, ne platformy samotné), bylo totiž z Wormhole odcizeno cca 322 000 000 dolarů. Podle slov týmu Wormhole ale již nedlouho po útoku byly všechny prostředky navráceny jejich vlastníkům.

Jaké úrovně pro nákup Solana sledujeme?

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto textu jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Jak z pohledu fundamentu, tak technické analýzy, vidíme v Crypto Kingdom za pravděpodobné, že se podíváme na ceně Solany ještě níže. Při hodnocení potenciálních nákupů ale rozdělujeme dvě možnosti. První jsou dlouhodobé příkupy Solany pro HODLery a dlouhodobé fanoušky této kryptoměny. Pro ty by mohla být rozhodně zajímavá úroveň nákupu na 60 USD, kde je Fibo úroveň a důležitý gapový support. Navíc se bude jednat více než 75 % korekci od dosavadních maxim na Solaně. I přes trvající problémy je totiž Solana rozhodně zajímavou kryptoměnou a takovýhle pokles už je pro potenciální nákupy určitě zajímavý. Pro swingové obchody čekáme na jasnější otočení grafu a přerušení nižších minim a nižších maxim na denním časovém rámci. I zde je však důležité sledovat největší (americké) akciové indexy, kde vidíme občasnou korelaci s bitcoinem, kdy konkrétně strach by se s největší pravděpodobností přenesl i na altcoiny.

Autor analýzy

Ivo Čechman
Ivo je dlouhodobým nadšencem do kryptoměn, ve kterých se pohybuje již dlouhá léta. Znát jej můžete zejména z obsahu Crypto Kingdom, kde již od roku 2018 připravuje zejména vzdělávací obsah a fundamentální analýzy na delší časový horizont.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.