Connect with us

Bitcoin

Maloobchodní řetězce v USA očekávají boom kryptoměn – připravují se na jejich přijímání

Zveřejněno

obchod
Zdroj: Unsplash.com

Mnohé maloobchodní řetězce v USA plánují začít akceptovat kryptoměny jako platidlo a intenzivně se na to připravují. Vyplývá to z nového průzkumu Deloitte s názvem „Merchants Getting For Crypto“, který byl vydán 8. května ve spolupráci se společností PayPal.

Z průzkumu vyplývá, že přibližně tři čtvrtiny maloobchodních řetězců v USA plánuje v následujících dvou letech začít akceptovat platby kryptoměnami nebo stablecoiny. Zároveň bylo zjištěno, že polovina velkých maloobchodních řetězců s tržbami nad 500 milionů dolarů v současné době utrácí minimálně 1 milion dolarů na vybudování potřebné infrastruktury pro jejich akceptování.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Většina – přibližně 85% dotázaných obchodníků uvedla, že platby kryptoměnami budou podle jejich názoru běžným standardem v jejich odvětví do 5 let.

Graf: Investice do infrastruktury pro přijímání plateb kryptoměnami podle velikosti maloobchodních řetězců podle výše jejich příjmů:

Průzkum byl realizován mezi 2000 vedoucími pracovníky v maloobchodních organizacích mezi 3. a 16. prosincem 2021, kdy byla cena BTC přibližně 47 000 USD. Respondenti byli rovnoměrně rozděleni mezi zástupce ze sektorů kosmetiky, digitálního zboží, elektroniky, módy, potravin a nápojů, potřeb pro domy a zahradu, pohostinství a volného času, osobní a domácí spotřeby, služeb a dopravy.

Další zajímavé závěry z průzkumu:

  • 64% obchodníků eviduje zvýšený zájem ze strany zákazníků o platby kryptoměnami
  • 83% si myslí, že zájem zákazníků o platby kryptoměnami v roce 2022 ještě stoupne
  • Přibližně polovina očekává, že přijetí kryptoměn zlepší zákaznickou zkušenost a rozšíří jejich zákaznickou základnu
  • 40% prodejců se domnívá, že akceptování kryptoměn zlepší jejich image a jejich značka bude vnímána jako „špičková“

Pokud jde o nejčastější překážky při akceptování kryptoměn, respondenti označovali zejména složitost integrace plateb kryptoměn do starších platebních systémů a složitost integrace podpory více kryptoměn – tyto problémy označilo za hlavní 45% dotázaných.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.