Connect with us

Ethereum

Máte Ethereum na HW peněžence? Co to pro vás znamená? Podporuje fork ETHPoW?

Zveřejněno

ethereum trezor ledger
Zdroj: Unsplash.com

S přechodem Ethereum (ETH) na Proof of Stake konsensus se mnozí ptají, jak k tomuto merge přistupují tvůrci kryptoměnových hardwarových peněženek, tedy zařízení, která jsou považována za nejbezpečnější úložiště kryptoměn.

Portál Cointelegraph se informoval u vydavatelů tří největších HW peněženek – firem Ledger, SatoshiLabs (vydavatel Trezoru) a Tangem, zda jsou Ethery na těchto peněženkách v bezpečí i po přechodu Ethereum na Proof of Stake a co mají dost uživatelé dělat, pokud se budou chtít dostat i k očekávanému forku Ethereum s názvem ETHPoW, který bude nadále fungovat jako nezávislá kryptoměna na Proof of Work konsensu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nejlepší je nic nedělat

Prvním základním konstatováním je, že pokud chtějí mít uživatelé těchto peněženek Ethery nadále v bezpečí, stačí nedělat nic. Jinak řečeno není nutné provádět žádné transakce navíc – pokud vlastníte např. na HW peněžence Trezor 0.1 ETH, budete je tam mít i poté, co Ethereum přejde na nový konsensus. Totéž platí i o peněženkách Tangem či Ledger a je to vlastně skvělá ilustrace skutečnosti, že kryptoměnové peněženky (bez ohledu na to, zda se jedná o softwarovou nebo HW peněženku) ve skutečnosti nikdy přímo žádné kryptoměny nedrží („nejsou v nich“) – oni jsou jen „klíčem“ k nim. Rozuměj kryptoměny resp. vaše mince/aktiva/tokeny jsou vždy na blockchainu a nikdy nejsou „fyzicky“ vázány k dané peněžence.

Fork ETHPoW zatím nepodpoří

Druhá otázka souvisí s podporou pro kryptoměnu s názvem Ethereum Proof of Work (ETHPoW), tedy forku, který by měl vzniknout zhruba do 24 hodin od přechodu Ethereum na Proof of Stake a pokračovat v původní historii řetězce Ethereum nadále na Proof of Work konsensu. Tento fork vznikne jako alternativa pro ty, kteří nepodporují myšlenku přechodu ETH na Proof of Stake a také jako spekulace pro současné těžaře Ethereum, kteří mohou pokračovat v těžbě ETHPoW, protože jejich mise v případě hlavního řetězce již definitivně skončila.

V případě ETHPoW je nutno uvést, že Ledger, Trezor ani Tangem zatím přímou podporu ETHPoW skrze jejich softwary jako jsou Trezor Suite či Ledger Live nepřinesou. Časem se to může změnit, ale dokud se neprokáže, že ETHPoW je projekt, který má „seriózní“ zázemí a že jeho podpora bude z uživatelského pohledu bezpečná, tak tento fork přímo v softwarech vydavatelů hardwarových peněženek nenajdete.

,,Trezor Suite nebude podporovat interakci s proof-of-work coiny před nebo po sloučení, ale uživatelé stále budou moci použít svůj Trezor s rozhraním třetí strany, jako je například MetaMask a připojit se tak ke starší verzi blockchainu,” uvedl k tématu Josef Tětek ze Statoshi Labs, ambasador HW peněženky Trezor.

Nezmění to však to, že si musíte okamžitě převést Ethery na burzu, abyste nepřišli o vaše ETHPoW, které vám bude příslušet v poměru 1:1 k vámi drženým Etherům. Jak naznačuje Josef Tětek k mincím ETHPoW se bude možné dostat přes služby třetích stran, jako je například MetaMask, ke kterému se připojíte právě skrze váš Trezor či Ledger. Při tomto konstatování opět je třeba uvést, že kryptoměny nejsou v žádných peněženkách, ale na blockchainu, což znamená, že pokud máte na blockchainu například. 0.1 ETH, tak tam zůstanou pokud 0.1 ETH připadne po forku tak či onak i 0.1 ETHPoW.

Pozor na podvodníky

Důležitá rada na závěr – s přechodem ETH na Proof of Stake se objevuje stále více podvodníků, kteří vám budou tvrdit opak s cílem, aby vás dovedli k realizaci mylných transakcí v jejich prospěch. Proto si dávejte v době přechodu ETH na PoS a také v následujícím období obzvláště pozor, abyste kvůli chamtivosti nebo pro nedostatek správných informací neudělali chybu, při které můžete o vaše mince přijít.

,,Podvodníci jsou obzvláště aktivní během velkých aktualizací síti. Nekomunikujte s nikým, kdo tvrdí, že musíte urychleně podniknout kroky k ochraně vašich mincí,” doplňuje Tětek.

Zdroj: Autor,cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.