Connect with us

Bitcoin

Meta (Facebook) s kryptoměnami nekončí. Má nějaké plány s Bitcoinem?

Zveřejněno

Facebook Meta
Zdroj: Pexels.com

Facebook, který se mezitím přejmenoval na Meta, měl s kryptoměnami smělé plány. Mark Zuckerberg, zakladatel této největší sociální sítě na světě, v roce 2019 pompézně oznámil, že pracují na vlastní digitální měně s názvem Libra. Z prvotního optimistického šílenství se však postupně stal bolehlav.

CEO Meta Mark Zuckerberg v čase představení vize až příliš ambiciózního projektu určitě nečekal, že po zhruba dvou letech naprosto ztroskotá. První facky přišly relativně rychle – regulátoři ze všech koutů světa si totiž prakticky okamžitě uvědomili, že velký gigant z komerčního sektoru s dosahem potenciálně až 3 miliard lidí chce na trhy přinést měnu, kterou nebudou mít vůbec pod kontrolou. V reakci na to mnohé země oznámily, že Libru na svém území nepovolí. V USA si zase zákonodárci pozvali Zuckerberga „na kobereček“, aby jim v kongresu vysvětlil, o co se vlastně pokoušejí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pod tlakem regulátorů musel Facebook začít postupně odlamovat z projektu určité důležité kousky, aby jim vyhověl. Z vize vytvořit měnu, jejíž hodnota by byla vázána na koš různých aktiv od dolaru, přes euro, až po komodity či investiční aktiva, se tak nakonec musela Libra transformovat na běžný stablecoin vázaný na americký dolar. Vedle toho došlo k rebrandingu názvu z Libra na Diem.

Ani Diem však podle všeho světlo světa nikdy nezahlédne. Minulý týden byly publikovány informace, podle kterých chce Meta celý projekt předat. Hledá se solventní investor, který by od nich odkoupil technologii kolem Diem a také peněženky Novi, která byla pro něj dva roky připravována. Otázkou však je, jestli se někdo takový vůbec najde. Šance nejsou vysoké.

Budoucnost Meta spojená s vlastní kryptoměnou se tedy stává utopií. Vypadá to ale tak, že s kryptoměnami to nevzdává. Naznačují to zprávy o aktivitách této společnosti v Brazílii.

Zvažují orientaci na Bitcoin a decentralizované kryptoměny?

Zatímco zakladatel Meta Mark Zuckerberg se k Bitcoinu dosud vyjadřuje opatrně, nejnovější kroky jeho společnosti naznačily, že přece jen tuto nejznámější kryptoměnu eviduje a nechci před ní úplně zabouchnout dveře.

Meta totiž nenápadně ještě 5. října v Brazílii požádala Národní institut pro promyšlené vlastnictví (INPI) o schválení ochranné známky pro Bitcoin a kryptoměnové služby. V rámci tohoto podání žádá regulátora o registraci trademark pro “design, vývoj a poskytování hardwaru a softwaru pro různé bitcoinové a s kryptoměnami související služby”.

V popisu žádosti se mimo jiné také píše: ,,Návrh, vývoj a implementace softwaru pro ověřovací služby třetích stran pro transakce digitálních měn včetně (mimo jiné) transakcí zahrnujících bitcoinovou měnu.”

Jak bylo uvedeno výše, Meta podala tuto žádost již 5. října 2021 a dokonce z Jamajky (zřejmě s úmyslem vyhnout se výraznější pozornosti). Teď, když už je zřejmé, že projekt Diem je na prodej, to s nepříliš velkou snahou o medializaci oznámila veřejně 25. ledna.

Zda má Meta opravdu v zájmu začít používat Bitcoin na jejích platformách od Facebooku, přes Instagram či WhatsApp zůstává pochopitelně i nadále jen předmětem spekulace. Z této žádosti je však zřejmé, že nějaké plány spojené s BTC a kryptoměnami ve vedení Meta existují minimálně v teoretické rovině.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.