Connect with us

Ethereum

Meta integruje NFTs do Instagramu. Zřejmě se jich dočká i Facebook či WhatsApp

Zveřejněno

Instagram
Zdroj: Pixabay.com

Společnost Meta Platforms Inc. (bývalý Facebook) oznámila, že už v tomto týdnu začne s testováním sběratelských předmětů na Instagramu.

Potvrdil to Mark Zuckerberg, generální ředitel Meta Platforms Inc. a zároveň zakladatel Facebooku, čímž de facto potvrdil, že Facebook míří směrem k podpoře nezaměnitelných tokenů, tedy NFT.

V rozhovoru s Tomem Bilyeuem z Impact Theory, který byl publikován v pondělí, Mark Zuckerberg uvedl, že testování digitálních sběratelských předmětů na sociální síti Instagram určené pro sdílení obrázků a krátkých videí je prvním krokem k tomu, aby tvůrci obsahu a sběratelé mohli zobrazovat NFT i v jiných aplikacích od Meta Platforms – to znamená, že integrace takových možností se očekává v budoucnu i ve WhatsApp, Facebook Messenger či přímo na Facebooku.

Zuckerberg konkrétně uvedl, že „mají v plánu brzy přinést podobné funkce i na Facebook” a pracovat na „využití NFT ve světě rozšířené reality.” Jinak řečeno Meta naznačuje, že v jejím příštím metaverse, kvůli kterému prošla společnost loni kompletním rebrandem, by měly sehrát NFT tokeny svou roli.

Zatím není jasné, jakým způsobem budou NFT implementovány do Instagramu, ale předpokládá se, že je bude možné použít jako profilové obrázky podobně jako na Twitteru, kde je to možné skrze placenou aplikaci TwitterBlue. Zároveň podle všeho začne Meta implementací NFT nejprve skrze ověřené osoby – tedy většinou influencery. Podporu NFT už zavedly mezitím i sociální sítě Reddit či OnlyFans.

Instagram měl podle Datareportal k lednu 2022 celkem 1,5 miliardy uživatelů, což je zhruba polovina počtu uživatelů, kteří fungují na Facebooku (2,9 miliardy lidí). Stále se však jedná o výrazně více uživatelů než má například Twitter, který je považován za hlavní méně tvornou sociální síť v USA.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.