Connect with us

Kryptoměny

Metaverse je pro Meta Platforms (Facebook) zatím vysoce ztrátová záležitost

Zveřejněno

meta
Zdroj: Unsplash.com

Ve Spojených státech amerických probíhá sezóna earnings, během které veřejně obchodované firmy zveřejňují data o svých hospodářských výsledcích za druhý kvartál 2022. Ve středu se na řadu dostala i společnost Meta Platforms, neboli bývalý Facebook, která se čím dál více orientuje i pro kryptoměny blízko téma Metaverse .

Divize Meta Platforms pro virtuální realitu (VR) s názvem Reality Labs zaznamenala podle earnings již sedmý kvartál v řadě ve ztrátě, přesto zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg věří, že masivní investice do tohoto sektoru se společnosti v budoucnu pozitivně vrátí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Během středečního zveřejňování výsledků Zuckerberg připustil, že ztráty divize Reality Labs mohou pokračovat ještě několik let dokud virtuální realita, kterou vyvíjejí, nebude dostatečně vyspělá na to, aby naplnila svůj potenciál a stala se jakýmsi „novým virtuálním domovem“ pro více než 2 miliardy lidí, které oslovil Facebook.

,,Metaverse je obrovská příležitost z mnoha důvodů. Nyní cítím ještě víc, že vývoj těchto platforem odemkne stovky miliard dolarů, ne-li biliony,“ naznačil akcionářům, že investice Meta Platforms do Metaverse mají v příštích dekádách obrovský výdělečný potenciál. ,,V příštích letech to bude zjevně velmi nákladný byznys. Jsem si však jist, že budeme rádi, že jsme sehráli důležitou roli v jeho budování.“

Ztráta 2,9 miliardy dolarů a může to být ještě horší

Pokud jde o konkrétní čísla, Reality Labs vykázala za druhý kvartál 2022 ztrátu 2,9 miliardy dolarů. Zuckerberg zároveň dodal, že v dalších kvartálech to může být ještě horší, neboť makroprostředí nevypadá optimisticky.

,,Zdá se, že jsme vstoupili do hospodářského poklesu, který bude mít široký dopad na podnikání v oblasti digitální reklamy. V tomto prostředí se zaměřujeme na dlouhodobé investice, které nám umožní vyjít (z krize) silnější,“ komentoval náladu na trzích.

Metaverse v režii Reality Labs je pro Zuckerberga natolik ambiciózní projekt, že se společnost dokonce v loňském roce rozhodla přejmenovat z Facebook na Meta Platforms, pod kterou spadají kromě Facebooku i Instagram či WhatsApp. Zuckerberg nedávno naznačil, že na těchto platformách si mohou najít domov i NFT tokeny, ale není zřejmé, zda se i samotný budoucí virtuální svět z dílny této firmy má stát otevřený decentralizovaným kryptoměnám.

Akcie Meta Platforms po zveřejnění nepřesvědčivých earnings klesly o dalších 5% a od historických maxim jsou vzdáleny již přes 52%. Mezi pět největších technologických firem v USA (Apple, Amazon, Alphabet , Microsoft, Meta ) jde o největší propad od ATH.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.