Connect with us

Instituce

Microsoft nákupem Activisionu Blizzard za $68,7 miliardy plánuje vybudovat Metaverse

Zveřejněno

Microsoft
Pixabay.com

Softwarový gigant Microsoft oznámil, že dokončil dohodu o akvizici Activisionu Blizzard, jednoho z největších herních vývojářů a vydavatelů v herním světě. Dohoda, která zahrnuje hotovostní transakci v hodnotě $68,7 miliardy, poskytne Microsoftu vlastnictví důležitých franšíz jako „Call of Duty“, „Candy Crush“, „World of Warcraft“ a „Diablo“. Společnost také uvedla, že tato akvizice poskytne stavební kameny pro metaverse.

Microsoft koupí Activision, aby vybudoval svůj Metaverse

Microsoft, jedna z předních softwarových společností na světě, oznámila akvizici Activision Blizzard, společnosti vyvíjející hry s více než 10 000 zaměstnanci po celém světě. Podle vydané tiskové zprávy bude transakce zahrnovat transakci ve výši $68,7 miliardy, což je největší nákup tohoto druhu, který kdy jakákoliv společnost učinila. K nákupu Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft, uvedl:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Velmi investujeme do prvotřídního obsahu, komunity a cloudu, abychom zahájili novou éru her, která staví hráče a tvůrce na první místo a díky nimž je hraní bezpečné, inkluzivní a přístupné všem.“

Nákup umožní Microsoftu převzít kontrolu nad velkými franšízami, jako jsou „Call of Duty“, „Candy Crush“, „World of Warcraft“ a „Diablo“, které dohromady mají více než 400 aktivních milionů hráčů měsíčně.

Hraní jako stěžejní část Metaverse

Podle Nadelly akvizice Activisionu urychlí růst Microsoftu a jeho herního prostředí a poskytne stavební kameny pro vstup Microsoftu do metaverse. Nadella k tomuto tématu řekl:

„Hraní je dnes nejdynamičtější a nejvíc vzrušující kategorií zábavy napříč všemi platformami a bude hrát klíčovou roli ve vývoji metaverse platforem.“

I když společnost zatím neoznámila žádné kroky související s metaverse týkající se její herní divize nebo prostředí Xbox, Nadella v tomto ohledu naznačil další vývoj. Společnost totiž pracuje na vlastním přístupu k metaverse pro kancelář ve formě Meshe. Mesh umožní lidem používajícím Microsoft Teams mít schůzky a chatovat s online avatary, čímž nahradí videokonference pro více pohlcující a participativní zážitek.

Mnoho blockchainových herních společností představilo svůj pohled na metaverse s různými výsledky. Sandbox, metaverse hra, která obsahuje uživatelem vytvořené NFT, si získala pozornost různých společností, včetně PWC v Hong Kongu, které již investovaly do virtuálních pozemků na této platformě. Společnost, která za hrou stojí, Animoca Brands, nedávno získala $358 milionů na posílení svých web3 projektů a vybudování metaverse.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. cryptodaily.co.uk, 3. coinmarketcap.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.