Connect with us

Bitcoin

Microstrategy není nucena prodávat bitcoiny – problém by dělal až pád k ceně 3 562 USD

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Při poklesu ceny bitcoinu k úrovním kolem 30 000 dolarů se opět spekuluje, zda společnost Microstrategy (NASDAQ: MSTR) nebude nucena prodat část svých bitcoinů. Téma je to horké o to víc, že ​​dceřiná firma Microstrategy si nedávno vzala velkou půjčku, kterou zajistila právě bitcoiny.

Generální ředitel Microstrategy Michael Saylor se vzhledem k obavám investorů vyjádřil k tomuto tématu v úterý s cílem zmírnit jejich obavy – konkrétně uvedl, že jeho společnosti, ve které je stále většinovým akcionářem, nehrozí v blízké budoucnosti žádná likvidace.

,,Microstrategy má termínovaný úvěr ve výši 205 milionů dolarů a potřebuje si ponechat 410 milionů dolarů jako kolaterál (na její zabezpečení),“ uvedl Saylor v souvislosti s investorskou prezentací společnosti za první kvartál 2022.

Přestože Microstrategy vlastní 129 218 BTC „jen“ 115 109 BTC z nich je nezatížených, tedy neslouží jako kolaterál ke zmiňované půjčce, která byla použita k dalšímu nákupu Bitcoinů. Saylor však vysvětlil, že likvidace půjčky nehrozí až do okamžiku, kdy cena BTC neklesne pod úroveň 3 562 dolarů a pokud by se tak také stalo, tak ani v takovém případě by své bitcoiny neprodávaly.

,,Pokud cena BTC klesne pod 3562 USD, společnost by mohla zveřejnit, že použila nějaký jiný kolaterál,“ dodal Saylor k tomuto tématu, čímž dal jasně najevo, že Microstrategy neplánuje žádné prodeje bitcoinů navzdory současným propadům na trzích.

Zmiňovaných 205 milionů dolarů si vzala Microstrategy jako půjčku zajištěnou bitcoiny pro potřeby dceřiné firmy Macrostrategy od investiční banky SilverGate, která se specializuje na takový druh finančních služeb. Šlo o dosud nejvýznamnější použití BTC jako kolaterálu, ačkoli později použití BTC jako kolaterálu oznámila také americká kryptoburza Coinbase, která si díky němu půjčila peníze od giganta z Wall Street Goldman Sachs.

Akcie Microstrategy za poslední den posílily o necelé 3%, ale od úvodu roku jsou v mínusu 60% (Bitcoin je za stejnou dobu ve ztrátě 29%). Firma Michaela Saylora je největším institucionálním držitelem BTC v kategorii veřejně obchodovaných společností a přestože v minulosti se prezentovala jako softwarová firma, v současnosti vzhledem k počtu vlastněných BTC je mezi investory spíše vnímána jako jakýsi neoficiální bitcoinový fond či neoficiální ETF.

Zdroj:bitcoinmagazine.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.