Connect with us

Bitcoin

Microstrategy plánuje další velké nákupy bitcoinů – oznámila to SEC

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Největší držitel bitcoinů v kategorii veřejně obchodovaných společností, firma Microstrategy, zvažuje, že nakoupí další nemalé množství BTC. Vyplývá to z čerstvého oznámení pro Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC).

Microstrategy, kterou založil jeden z největších bitcoinových býků současnosti Michael Saylor, aktuálně vlastní 129 699 BTC, což je v přepočtu přibližně 2,8 miliardy dolarů. Ani to však firmě zjevně nestačí a proto zvažuje další akumulaci. Vyplývá to z oznámení o plánovaném prodeji kmenových akcií třídy A v hodnotě 500 milionů dolarů za pomoci firem Cowen and Company a BTIG.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Máme v úmyslu použít čistý výnos z prodeje jakýchkoli kmenových akcií třídy A nabízených v rámci tohoto prospektu pro všeobecné firemní účely včetně akvizice bitcoinů, pokud není v příslušném dodatku k prospektu uvedeno jinak,” uvedla Microstrategy, která zjevně razí strategii „buy the dip“ (kupte výprodej) a to navzdory tomu, že její investice do BTC je v současnosti v nerealizované ztrátě přes miliardu dolarů. Podle portálu bitcointreasuries.com dosud investovala do BTC již 3,975 miliardy dolarů.

Pro lepší ilustraci rozměrů investic Microstetegy do bitcoinu doplňujeme, že mezi veřejně obchodovanými firmami je na druhém místě Tesla, která však aktuálně drží bitcoiny za pouhých 234 milionů dolarů, což je přibližně 12krát méně.

Zdroje:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.