Connect with us

Bitcoin

Miliardář a spoluzakladatel Alibaby Joe Tsai: „Mám rád kryptoměny“

Zveřejněno

E-commerce
Pixabay.com

I když je průmysl s digitálními aktivy v Číně stále pod přísným zákazem, výkonný ředitel jedné z největších národních společností je v oblasti kryptoměn optimistický.

Čínská vláda v uplynulém roce zakročila v boji proti kryptoměnám. Navzdory tomu se toto odvětví ohromně vyvinulo a nadále přitahuje pozornost mnohých. Joe Tsai, který je shodou okolností výkonným místopředsedou čínského e-commerce giganta, Alibaba Group, se jako poslední podělil o své pocity na Twitteru pomocí tří jednoduchých slov: „Mám rád kryptoměny.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tsai je bullish ohledně krypta

Nejnovější komentář Joe Tsaie o kryptoměnách vyvolal na Twitteru šílenství. Pro upřesnění, Tsai je tchajwanský miliardář, který také vlastní Brooklyn Nets z Národní basketbalové asociace (NBA).

Generální ředitel Binance Changpeng ‚CZ‘ Zhao rychle zareagoval na tweet a odpověděl „Mám rád Joea“.

Zajímavé je, že ostrostřelec Kevin Durant z Brooklyn Nets je shodou okolností investorem Coinbase. Hvězda NBA a jeho společnost Thirty-Five Ventures nedávno uzavřeli strategické partnerství s kryptoměnovou burzou.

Kromě toho to není poprvé, co Tsai mluvil ve prospěch kryptoměn. V rozhovoru s Brendanem Coffeym ze Sportico v srpnu mluvil výkonný ředitel o mediálním sbližování, sportovním sázení a kryptoměnách. Jeho slova zněla:

„Média, sportovní sázení, krypto – vidíme, jak se všechny tyto věci trochu sbližují,“ vysvětlil Tsai. „V dnešní době nemůžete mluvit o sportovním sázení, aniž byste přemýšleli, jak to ovlivňuje vaše mediální práva. A možná pro sázkařskou fanouškovskou základnu bude začlenění trochy kryptoměn zajímavé.“

Alibaba testuje kryptoměny

Navzdory Tsaiovým nejnovějším komentářům o kryptoměnách se Alibaba držela stranou od tohoto odvětví. V září uplynulého roku gigant elektronického obchodu oznámil, že v reakci na přísnou politiku Čínské lidové banky přestane prodávat specializované těžařské zařízení.

Společnost oznámila, že zastaví provoz dvou kategorií – blockchainová těžařská zařízení a jejich příslušenství. Přikročila také na všech svých platformách k zákazu veškerých kryptoměn jako je Bitcoin, Ether a Litecoin.

Rok 2021 lze označit jako rok, kdy se čínská válka proti Bitcoinu (BTC) a obecně kryptoměnám vyostřila. Zásah proti těžbě a obchodování kryptoměn začal v květnu a brzy zesílil ve svém záměru. To byla vysilující rána pro celý kryptoměnový ekosystém v zemi. Kdysi se zde nacházela prosperující těžařská scéna, nyní však nová zpřísněná politika téměř vymýtila zdejší institucionální těžbu kryptoměn.

Není proto překvapivé, že pokusy Alibaby s kryptoměnami mohly skončit, alespoň prozatím. Metaverse je však úplně jiná nově vznikající příležitost a techničtí giganti v zemi, včetně Alibaby, ji určitě rádi prozkoumají. Pravdou je, že několik společností už spěchalo s podáním žádostí na ochranné známky souvisejícími s metaverse.

Zdroj: 1. decrypt.co, 2. blockworks.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.