Connect with us

Bitcoin

Miliardář Thomas Peterffy je dalším potvrzeným Bitcoinerem

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

V roce 2021 se seznam miliardářů, kteří přiznali svou investici do Bitcoinu, pěkně rozrůstá. Po Paulovi Tudor Jonesovi, Stanleymu Druckenmillerovi, Rayovi Dalio, Ricku Riederovi a Elonu Muskovi se nejnověji na tento seznam přidává průkopník v oblasti online zprostředkovatelství Thomas Peterffy.

Thomas Peterffy, který je zakladatelem a předsedou giganta Interactive Brokers, největšího amerického online trading brokera, ve včerejším rozhovoru pro CNBC přiznal, že investoval do Bitcoinu již před 3 lety, byť jen nedávno pro CNBC uvedl, že ohledně budoucnosti kryptoměn má stále velké pochybnosti.

,,I já sám jsem vložil nějakou část peněz do kryptoměn. Domnívám se však, že šance, že půjde o životaschopný velký trh, nebo dominantní měnu, je malá, „ uvedl v červenci narážejíc na to, že jeho investice do kryptoměn byla motivována spíše tím, aby si pro jistotu i on ukrojit z koláče, pokud bude jeho názor chybný.

Ačkoli zakladatel Interactive Brokers ještě začátkem léta nevěstil kryptoměnám takovou velkolepou budoucnost jako jiní američtí miliardáři typu Paula Tudora Jonese, společnost, kterou zakládal, se v onom čase už připravovala na zahájení možnosti přes ni obchodovat kryptoměnami. To byla pro kryptotrh poměrně velká zpráva, protože Interactive Brokers je známý tím, že je oblíbeným nástrojem k obchodování zejména u solventnějších klientů.

Nyní se zdá, že Peterffy už nemá větší problém potvrdit, že je Bitcoinerem. V relaci TechCheck totiž již měl příležitost zmínit, že možnost obchodování kryptoměn na Interactive Brookers oficiálně zpřístupnili. A snad poprvé mluvil o kryptoměnách i v pozitivnějším světle.

,,Myslím, že Bitcoin a další kryptoměny jsou skvělé nápady. Mělo by jim být umožněno svobodně s nimi obchodovat a svobodně je využívat, aby našli svou odpovídající roli v ekonomice. „

Dělal něco jiného, než říkal?

Investor, kterému se odhaduje majetek v hodnotě kolem 19 miliard dolarů, byl v minulosti vůči kryptoměnám mnohem skeptičtější. Když v roce 2017 CME spustila možnost obchodování Bitcoin futures kontraktů, varoval před nejistotami kolem Bitcoinu a kryptoměn v souvislosti s regulacemi a také uvedl, že kryptoměny mohou mít na svědomí další finanční krizi.

Postupná změna názoru Peterffyho na Bitcoin (minimálně toho oficiálního) jakoby kopírovala obchodní strategii jeho firmy. Nyní, když už si Interactive Brokers umí ukrojit z koláče kolem obchodování BTC a jiných kryptoměn, není pro něj větším problémem přiznat, že má v Bitcoinu svou investici i on a kryptoměny označit za potenciální. Přitom v roce 2017 ho kritizoval vedle toho, co do něj investoval.

zdroje: cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.