Connect with us

Bitcoin

Minerd předpovídá pád Bitcoinu k ceně $8 000 – tedy o dalších 70%!

Zveřejněno

pád
Zdroj: Unsplash.com

Investiční ředitel společnosti Guggenheim Scott Minerd v rozhovoru pro CNBC konstatoval, že bitcoin by mohl padnout ještě výrazně níže – podle jeho názoru až k úrovním kolem 8000 dolarů.

Pokud by Bitcoin klesl na 8000 dolarů, znamenalo by to jeho další propad o více než 70% od jeho současné ceny přibližně 30 000 USD. ,,Když se propadne pod 30 000 dolarů, 8000 dolarů bude konečným dnem, takže si myslím, že máme velký prostor na pokles, zvláště pokud FED bude restriktivní,“ řekl Minerd populárnímu moderátorovi CNBC Rossovi Sorkinovi během diskusního panelu na Světovém ekonomickém fóru, které v pondělí odstartovalo ve švýcarském Davosu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Minerd si myslí, že Bitcoin a kryptoměny negativně ovlivňuje zpřísňující se měnová politika FEDu a s tím související zvyšování úrokových sazeb. Stejně tak prohlásil, že většina kryptoměn je „odpad“, ale Bitcoin a Ethereum podle něj přežijí.

Bitcoin prý lídrem nezůstane

Nemyslí si však, že Bitcoin nebo Ethereum budou v budoucnu dominovat. ,,Myslím si, že dominantního hráče v kryptoměnách jsme ještě nepoznali,“ uvedl, aby následně současnou situaci na trhu přirovnal ke splasknutí dot-com bubliny z úvodu 21. století.

,,Nemyslím si, že jsme poznali ten správný prototyp kryptoměny,“ pokračoval s tím, že taková měna musí podle jeho názoru uchovávat hodnotu, být prostředkem výměny a také účetní jednotkou. ,,Žádná z kryptoměn to nesplňuje ani v úplných základech.”

V minulosti se už ohledně BTC mýlil

Scott Minerd je známý tím, že se rád vyjadřuje k ceně bitcoinu, ale v minulosti mu jeho predikce moc nevycházely. Když se jeho společnost Guggenheim rozhodla investovat do BTC, avizoval ještě v roce 2020, že jeho cena pojede nad 400 tisíc dolarů. Později však ještě v úvodu roku 2021 varoval, že klesne na 20 000 USD. Bitcoin však šel v té době jiným směrem a v listopadu dosáhl ATH 69 000 USD.

Zdroj:cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.