Connect with us

Bitcoin

Mining difficulty Bitcoinu s druhým největším propadem v historii. Co to znamená?

Zveřejněno

Bitcoin mining difficulty
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Obtížnost těžby Bitcoinu, tedy „mining difficulty„, se aktualizuje zhruba jednou za dva týdny. Jak informoval portál Cointelegraph, nejnovější aktualizace způsobila propad obtížnosti až o 15,95%, což je historicky druhý největší propad.

Obtížnost těžby Bitcoinu je navržena tak, aby se přizpůsobovala současnému stavu těžby každých 2016 vytěžených bloků, což vychází v průměru na dva týdny. Tato úprava je odvozena od změn hashrate sítě (celková výpočetní síla použitá na těžbu Bitcoinu) a jejím cílem je zajistit, aby vytěžení bloku nadále trvalo přibližně každých 10 minut.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokud tedy hashrate těžby klesá, obtížnost se snižuje, aby se zachoval 10 minutový průměr. Pokud hashrate roste, obtížnost se zvýší, aby byl 10 minutový průměr pro blok dodržen.

Stručně řečeno, řekněme, že jsme v situaci, kdy je těžba vysoce zisková. To vede k tomu, že se k síti připojuje více minerů, což zvyšuje rychlost hashrate. Výsledkem je, že obtížnost těžby stoupá a marže se zmenšují, ale těžba je nadále zisková a motivuje další těžaře, aby se připojili. Tento cyklus pokračuje, dokud už poměrně velká část těžařů nedokáže udržet krok. Jsou nuceni proto prodávat více svých vytěžených Bitcoinů, čímž postupně vyčerpají své zásoby. To způsobuje propad ceny, neboť je více Bitcoinů na prodej. V určitém okamžiku tito těžaři kapitulují a zastaví svou těžbu, čili se sníží i hashrate sítě. Aktualizace ve formě snížení obtížnosti těžby Bitcoinu však celý proces opět obnovuje a umožňuje i těžařům, kteří dříve nestíhali, opět se zapojit „do hry“.

Obtížnost těžby Bitcoinu byla před tímto propadem naposledy aktualizována 9. března 2020, kdy opět stoupla (trend výrazného růstu mining difficulty začal 31. prosince 2019).

Jak funguje těžba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.