Connect with us

Bitcoin

Mining difficulty klesne nejvýrazněji od července 2021 – začínají být těžaři BTC v problémech?

Zveřejněno

bitcoin tazba
Zdroj: Unsplash.com

Pokles ceny bitcoinu (BTC) se začíná projevovat i na aktivitě těžařů BTC – zdá se, že někteří své úsilí o těžbu BTC při současné ceně snižují, což se projevuje na klesajícím hashratu.

Podle aktuálních odhadů portálu BTC.com se mining difficulty, tedy obtížnost těžby Bitcoinu, sníží při nejbližší změně, která by se měla udat 25. května kolem středečního oběda, o -3,12%, což bude nejvýraznější snížení této metriky od 18. července 2021, kdy difficulty kleslo o 4,81%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Co je mining difficulty?

Mmining difficulty je funkce, která zajišťuje, aby inflace bitcoinu byla neměnná. Upravuje totiž obtížnost těžby na základě aktuálního hashratu, čili vynaložené výpočetní síly na těžbu BTC. Pokud hashrate roste, obtížnost také, aby se zachoval čas pro vytěžení jednoho bloku s 6.25 BTC na přibližně 10 minut a naopak pokud hashrate klesá, obtížnost také klesá, aby stejně tak trvalo vytěžení jednoho bloku v průměru 10 minut. Bez existence této funkce by se tedy mohly bitcoiny těžit rychleji nebo pomaleji než bylo předem plánováno.

Skutečnost, že mining difficulty nyní s drtivou pravděpodobností výrazněji klesne souvisí s tím, že těžaři BTC snižují hashrate – tedy těží méně, než v období před poslední úpravou této metriky, tedy před 11. květnem 2022, kdy se difficulty upravila podle průměrného hashrate na úrovni 223.7 EH/s.

Současný hashrate BTC je však podle dat blockchain.com „jen” na úrovni 211 EH/s, což znamená, že se zatím neudržel na dosud dosažených historických maximech.

Situace vážná zatím není, těžaři BTC výrazněji neprodávají

Podle dat MacroMicro platných k 21. květnu stojí vytěžení bitcoinu v současnosti průměrně 26 250 dolarů. Pro každého těžaře je však tento náklad odlišný vzhledem k jeho reálným podmínkám, kam patří především cena energie, kterou využívá při těžbě, či jeho náklady na infrastrukturu či personál. Jinak řečeno pro některé těžaře může znamenat současná cena BTC již problém, protože náklady začínají převyšovat zisky, zatímco pro jiné může být stále velmi atraktivní.

Ki Yong Ji, CEO analytické platformy CryptoQuant, zatím uklidňuje situaci a tvrdí, že trend těžby BTC zůstává jednoznačný – upozornil přitom na skutečnost, že ačkoli Bitcoin od listopadu 2021 klesl na ceně o 56%, ve stejném období hashratu vzrostl o dalších 75%.

,,Trh zamrzl, ale fundamenty (základy) jsou plné tepla z těžebních zařízení,“ konstatoval poukazující na to, že v posledních měsících byl zaznamenán obdivuhodný růst zájmu o těžbu BTC navzdory změněným tržním podmínkám a klesající ceně Bitcoinu.

Pozitivně zatím vypadá i pohled na onchain metriku odlivů bitcoinů z adres bitcoinových těžařů. Při pohledu na ni totiž zatím není třeba mít žádnou paniku, protože těžaři k 23. květnu (pondělku) odesílali bitcoiny ze svých peněženek v nejmenší míře za poslední měsíc.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.