Connect with us

Bitcoin

Ministryně financí Indie ukončuje spekulace o zákazu kryptoměn v zemi, nový zákon je v přípravě

Zveřejněno

Legislativa
Pixabay.com

Indická vláda odpovídala v parlamentu na otázky týkající se Bitcoinových transakcí, legálnosti obchodování s kryptoměnami a kryptoburz v Indii. Mezitím začalo zimní zasedání parlamentu a očekávalo se, že během tohoto zasedání bude přijat návrh zákona o kryptoměnách.

Indická vláda odpovídá na otázky týkající se Bitcoinových transakcí

V pondělí indické ministerstvo financí odpovídalo na otázky o obchodování s Bitcoinem a kryptoměnami. Odpovědi zazněly v Lok Sabha, dolní komoře indického parlamentu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

První otázky na téma „Bitcoinové transakce“ směřovaly na ministryni financí Nirmalu Sitharaman, která byla dotázána, „zda si je vláda vědoma toho, že Bitcoinové transakce v Indii v posledních letech tiše vzkvétají.“ Ministryně financí odpověděla:

„Vláda neshromažďuje údaje o Bitcoinových transakcích.“

Sitharaman byla dále dotázána, „zda má vláda nějaký návrh na uznání Bitcoinu jako měny v zemi“. Na to jednoduše odpověděla: „Ne, pane.“

Legálnost obchodování s kryptoměnami a krypto burz v Indii

Poslední otázky na téma „Kryptoměny“ se ptaly na to, „zda vláda ví o kryptoměnách, se kterými se v Indii obchoduje.“

Ministryně financí Sitharaman byla dotázána, zda je v Indii povoleno obchodování s kryptoměnami a zda jsou kryptoburzy v zemi právnickými osobami. Kromě toho byla požádána, aby podrobně uvedla všechny zákony vztahující se na kryptoměny a krypto burzy.

Ministryně odpověděla: „Kryptoměny jsou v Indii neregulované. RBI [Indická rezervní banka] zveřejnila svůj oběžník z 31. května 2021, v němž doporučila svým regulovaným subjektům, aby nadále prováděly procesy hloubkové kontroly zákazníků v souladu s předpisy upravujícími standardy pro Know-Your-Customer (KYC), boj proti praní špinavých peněz (AML), boj proti financování terorismu (CFT) a povinnosti regulovaných subjektů podle zákona o prevenci praní špinavých peněz, (PMLA), 2002, kromě zajištění souladu s příslušnými ustanoveními zákona o řízení cizích měn (FEMA) pro zámořské převody.“

Zimní zasedání parlamentu

Během zimní schůze parlamentu byl naplánován návrh zákona o kryptoměnách, který se měl řešit.

„Kryptoměny a regulace oficiálního zákona o digitálních měnách 2021“ se snaží „zakázat všechny soukromé kryptoměny v Indii, nicméně povoluje určité výjimky na podporu základní technologie kryptoměn a jejího použití,“ jak zní v legislativním programu pro zimní zasedání z Lok Sabha.

Návrh zákona také poskytuje „usnadňující rámec pro vytvoření oficiální digitální měny, kterou vydá Rezervní banka Indie“. RBI již dříve uvedla, že pracuje na digitální rupii, kterou plánuje spustit v několika fázích.

Indická vláda nezveřejnila obsah krypto zákona, což vedlo k mnoha spekulacím o tom, zda vláda zakáže kryptoměny, jako je Bitcoin a Ether, nebo pro ně poskytne regulační rámec.

Nyní ministryně financí prohlásila, že neexistuje žádný návrh na uznání Bitcoinu jako měny. Uvedená odpověď byla součástí písemné odpovědi dolní komoře parlamentu.

Mezitím ministryně  Sitharaman řekla, že po schválení kabinetem bude ve Sněmovně předložen nový krypto zákon. Krypto průmysl očekává pozitivní regulaci, která může povolit investování a obchodování s kryptem s určitými omezeními. Zdá se tak, že žádný zákaz kryptoměn se nakonec nekoná.

Vláda nakonec také nezakáže reklamy na kryptoměny. Ministryně financí Sitharaman v Lok Sabha uvedla: „Toto je riziková oblast a není úplně v regulačním rámci. Nebylo přijato žádné rozhodnutí o zákazu reklam na ně. Jsou podnikány kroky k vytvoření povědomí prostřednictvím RBI a SEBI (Rady Indie pro cenné papíry a burzu).“

Sitharaman řekla, že jsou studovány pokyny Rady pro reklamní standardy Indie a jejich předpisy se také zkoumají, „abychom v případě potřeby mohli zaujmout nějaký druh postoje nebo rozhodnutí a viděli jsme, jak to zvládneme“.

Zdroj: 1. ambcrypto.com, 2. freepressjournal.in, 3. coinpage.com, 4. financialexpress.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.