Connect with us

Bitcoin

MMF: Hrozí nejhorší krize od Velké hospodářské krize před 90 lety

Zveřejněno

strach
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Mezinárodní měnový fond (MMF) šokoval veřejnost hrozivou prognózou, podle níž hrozí světové ekonomice největší krize od Velké hospodářské krize. Světové HDP se podle prognózy MMF propadne až o 3%.

V době, kdy Bitcoin zaznamenává rekordní korelaci s tradičními trhy, jsou tyto zprávy pochopitelně negativní i pro fanoušky kryptoměn. Pokud bude Bitcoin nadále napodobovat cenové pohyby světových akcií v čele s S & P 500, šance na jeho brzký bullrun je minimální.

MMF publikoval svou zprávu 14. dubna. Uvádí v ní, že důsledky pandemie koronaviru a choroby COVID-19 pravděpodobně způsobí největší hospodářský pokles za posledních 90 let, přičemž do roku 2022 budou představovat ztráty částku 9 bilionů dolarů.

Odhad růstu ekonomiky od lednové zprávy klesl o 6,3% z předpokládaného růstu 3,3% na záporné tři procenta. MMF očekává, že krize zasáhne více než 170 zemí světa.

Ředitelka MMF Gita Gopinathová uvedla, že předpověď organizace je založena na předpokladu, že pandemie bude požadovat omezení pohybu lidí v druhém čtvrtletí ve většině zemí a bude ustupovat v druhé polovině tohoto roku. ,,Toto velké uzamčení (obchodů) udělá z této krize nejhorší recesi od Velké hospodářské krize a mnohem horší než byla globální finanční krize (2008),“ uvedla.

Na grafu můžete vidět odhadované dopady na světové ekonomiky (USA, Evropská unie, Japonsko, Čína a Indie) v roce 2020 během současné krize (vlevo) a v roce 2009 po vypuknutí předešlé krize (vpravo).

Pokud jde o Bitcoin, v jeho případě bude rozhodující, zda bude pokračovat v nedávném trendu korelace s tradičními trhy, nebo s nimi nebude korelovat jak to dělal v ještě nedávné minulosti. Pravdou je, že nikdo nedokáže s určitostí říci, jak se zachová. Zatímco optimisté věří, že v době recese a stoupající inflace vedle tištění nových peněz na záchranu ekonomiky v něm budou vidět lidé držitele hodnoty v podobě digitálního zlata, pesimisté si myslí, že investoři půjdou po „hotovosti“ a tak se budou zbavovat svých rizikových aktiv. Mezi ně patří i BTC.

Je třeba upozornit, že v krizi z roku 2008 korelovalo při prvotním propadu s akciemi i zlato, které je obecně považováno za bezpečný přístav. Jeho hodnota klesla až o 30%. Následně však v průběhu tří a půl let neustále posilovalo (+ 150%), až vytvořilo své historické maximum.

Pokud by se tedy historie opakovala, Bitcoin by mohl posilovat podobně jako zlato (pokud by se potvrdila teze, že se stává digitálním zlatem), avšak pravděpodobně až poté, co by zaznamenal ještě výraznější propad.

Upozorňujeme vás, že nikdo neví, jak to ostatně bude proto buďte extrémně opatrní při vašich investicích. Neriskujte více, než si můžete dovolit ztratit.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne