Connect with us

Bitcoin

Mnozí analytici vysvětlují, proč očekávají možný breakout směrem nahoru

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už přes měsíc se Bitcoin pohybuje nad úrovní 30 000 dolarů, přičemž ji už několikrát otestoval. Nastalo jakési hluché období, ale podle několika analytiků by mohl být breakout směrem vzhůru velmi blízko. V článku si vysvětlíme proč.

Stablecoiny ve velkém proudí na burzy

Prvním důležitým náznakem je to, že na burzy v poslední době proudí velké množství stablecoinů, přičemž jejich množství se téměř vyrovnalo hodnotám, které jsme zaznamenali při oznámení Tesly o nákupu BTC. Na tento fakt poukázala Molly, vedoucí marketingu v HashKey Hub. Ta sdílela na svém twitteru právě tuto statistiku o přílivu stablecoinů na burzy, která by mohla znamenat světlejší vyhlídky. Na grafu níže můžete vidět samotnou statistiku, kterou sdílela na svém twitteru (tweet byl však mezi časem smazán).

Viz také: Zájem o Cardano významně roste – přibylo přes 50 000 nových staking adres

Obvykle se stablecoiny posílají na burzy v momentě, kdy se dotyční investoři chystají nakupovat. V poslední době se však takové pohyby mohou využívat záměrně jako manipulace velkých hráčů, proto je třeba být opatrný.

Nicholas Merten: Fear & Greed naznačuje možný breakout

Analytik Nicholas Merten se zaměřuje na dobře známý Fear and Greed Index, který odráží aktuální náladu na trhu pomocí různých zdrojů dat, jako jsou sociální média, trendy a průzkumy Google. Merten zdůrazňuje, že když tento index vykazuje maximální optimismus a euforii, je obvykle vhodný čas na prodej. Naopak, když index vykazuje maximální strach a nejistotu, jak je to i teď, je to obvykle vynikající nákupní příležitost.

„Když mají lidé obecně strach, my jsme chamtiví. A když je celý trh chamtivý, my máme strach a prodáváme. Chceme prodávat v momentě, kdy na trhu vládne euforie a každému je jedno za jakou cenu nakupuje, protože si nechce nechat ujít možnou příležitost.“

Níže můžete vidět samotný Fear & Greed Index, který se drží už přes měsíc na hodnotách kolem 20, což je velmi nízko. Podle Merten, čím déle jsme v takové zóně, tím pravděpodobnější je breakout směrem nahoru.

Viz také: 5 tipů od Binance, jak zlepšit úspěšnost na Binance Futures

John Bollinger: Dno je na 30 000 USD

K aktuálnímu tématu se vyjádřil i samotný tvůrce technického indikátoru Bollinger Bands, John Bollinger. V nedávném interview řekl, že podle něj, minimálně z krátkodobého hlediska, jsme našli dno na hodnotě 30 000 dolarů, a je nepravděpodobné, že se propadneme ještě níže.

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

zdroj: Uponly, Dialyhodl, Cryptopotato

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne