Connect with us

Ethereum

Na Beacoin chainu Ethereum došlo k reorganizaci 7 bloků – co se stalo?

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Před blížícím se sloučením Ethereum na Proof of Work (PoW) s Ethereum na Proof of Stake (PoS) tzn. S beacon chainem, došlo včera k nečekané reorganizaci (reorg) sedmi bloků tohoto chainu, což vyvstává otázky, zda se avizovaný cíl merge (sloučení obou chainů) podaří v srpnu realizovat.

Podle údajů Beacon Scan se 25. května mezi [8:55:23] a [08:56:35] UTC vyřadilo z Beacon Chain sedm bloků od čísel 3 887 075 do 3 887 081.

Poznámka: Beacon Chain je zjednodušeně řečeno část Ethereum fungující separátně na Proof of Stake konsenzu. Přes beacon chain lze již nyní stakovat mince Ethereum (ETH), ovšem pod tou podmínkou, že musíte mít k dispozici alespoň 32 ETH a tyto ETH si nemůžete vybrat z tohoto chainu až do momentu sloučení současného Ethereum s beacon chainem, tedy do momentu finálního přechodu Ethereum na Proof of Stake konsensus.

Termín reorganizace (reorg) odkazuje na událost, při které byl blok, který byl součástí kanonického řetězce (chainu), v tomto případě Beacon Chain, vyřazen z řetězce kvůli konkurenčnímu bloku, který jej porazil. Taková událost vždy vyvstává pochybnosti o tom, co se stalo a tedy zda šlo o potenciální cílený útok na síť, technickou příčinu, nebo jen náhodu. Pro ilustraci k reorganizaci bloků může dojít například i v případě cíleného útoku těžaře s vysokými zdroji.

V případě situace, která nastala včera, se Ethereum vývojáři zatím domnívají, že s největší pravděpodobností nešlo o žádný útok ani o vážnou bezpečnostní chybu.

Core developer Ethereum Preston Van Loon se domnívá, že k reorganizaci došlo z důvodu „netriviální segmentace” nového a starého softwaru klientských uzlů a nemuselo se jednat o nic škodlivého. Vitalik Buterin, hlavní tvář Ethereum, označil jeho teorii za „dobrou hypotézu“.

Martin Köppelmann, který je spoluzakladatelem Gnois, chainu kompatibilního s Ethereum Virtual Machine (EVM), byl jedním z prvních, který začal upozorňovat na toto výjimečné dění na Beacon chainu skrze Twitter, když upozornil, že „současná atestační strategie uzlů v beacon chainu by měla být přehodnocena, aby doufejme, vyústila v stabilnější řetězec (návrhy již existují).”

Van Loon později uvedl, že problému se intenzivně věnují a „všechny podrobnosti budou zveřejněny hned poté, co budou mít vysokou důvěru v to, co způsobilo tuto reorganizaci“, aby následně přislíbil, že vývojáři přistoupí k důkladné „pitvě“ toho, co se událo.

I z pohledu „laického diváka“ je zřejmé, že tento problém se nesmí podcenit a proto vyvolává další otazníky týkající se dlouho očekávaného merge Ethereum (ETH), čili jeho přechodu na Proof of Stake konsensus. Van Loon sám před pár dny avizoval, že pokud se nestane nic výjimečného, ​​mohlo by k němu dojít už v srpnu. Reorganizace 7 bloků beacon chain ovšem takovou výjimečnou událostí být může.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.