Connect with us

Kryptoměny

Na cestě za Polkadot parachainy: Návod jak se zúčastnit parachain aukcí (4. díl)

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V dnešním už čtvrtém dílu série „Na cestě za Polkadot parachainy“ se blíže podíváme na konkrétní návody jak se zúčastnit crowdloanů parachain aukcí jednotlivých projektů. Mnohé z nich nabízejí i různé bonusy – ať už za včasnou delegaci, nebo oboustranně výhodné referral bonusy.

Předcházející článek

V případě, že jste zmeškali druhý článek z této série, můžete si ho zpětně přečíst.

Na ceste za Polkadot parachainami: Profily najväčších adeptov KSM aukcií (3. diel)

Aukce se pomalu rozbíhají

V předchozím článku jsme vám představili největší favority na výhru některých ze slotů, jež vybrala samotná komunita. Přestože nám aukce oficiálně začínají až 1.9. a samotná svíčka aukce od 3.9., už v těchto chvílích se nám začíná rýsovat seznam potencionálních vítězů.

V době psaní článku je předběžné pořadí následující (berte v úvahu, že není ještě nic předem jasné):

  1. Kilt – 148 200 KSM
  2. Calamari – 79 000 KSM
  3. Parallel Heiko 29 600 KSM
  4. Altair – 24 700 KSM
  5. PolkaSmith – 12 000 KSM
  6. Genshiro – 6 800 KSM

Podle tohoto seznamu se zdá, že o první slot budou bojovat Calamari a Kilt. Přestože je náskok 70 000 KSM poměrně velký, nenechte se oklamat. Předešlé aukce nám ukázaly, že takový náskok se dá klidně smazat během dne. Stačí k tomu příchod pár velkých investorů. Z našeho předchozího článku se z favoritů, které jsme vybrali, v tomto seznamu nacházejí tři, čili výběr fanoušků byl poměrně přesný, protože o sloty bude bojovat kolem 15 týmů. Také velký favorit Basilisk ještě svou crowdloan nespustil, přičemž je to určitě hráč, který zamíchá karty v aukcích.

Pojďme se však nyní podívat na konkrétní návody, jak se můžete zúčastnit aukcí při těchto výše zmíněných projektech, přičemž v případě jejich výhry dostanete jako poděkování zdarma jejich tokeny.

V případě, že máte otázky, zda mohou být takové tokeny cenné, odpovědí jsou movr tokeny. Za 1 KSM dostali investoři 14,5 movr tokenů v první parachain aukci. Aktuálně jeden tento token stojí zhruba 190 USD. Zda se to vyplatí tedy posuďte sami. Nezapomínejte však, že je obtížné dopředu odhadnout cenu daných tokenů, hodnota budoucích může být vyšší ale samozřejmě i nižší.

Návody jak se zúčastnit parachain aukcí

Úplně první krok, jak vstoupit do světa parachain aukcí je vytvořit si peněženku Polkadot.js. Klikněte na tento odkaz Polkadot.js. Následně máte na výběr rozšíření do Firefox nebo Chrome. Až si vytvoříte toto rozšíření, v pravo nahoře kliknete na ikonu Polkadotu a vytvoříte si novou peněženku.

Když máte vytvořenou peněženku (nezapomeňte si pečlivě uložit seed!), Jděte v tomto rozšíření do nastavení a přepněte síť na Kusama Relay Chain. To vám změní adresu. Detaily vidíte na obrázku níže. V tomto okamžiku už vám jen zbývá jít do vaší peněženky / burzy, kde máte KSM a pošlete je na tuto adresu.

Abyste měli lepší přehled a celkovou manipulaci s vašimi kryptoměnami, můžete si stáhnout mobilní peněženku Fearless. Do této peněženky si spárujete seed vaší peněženky a hotovo. Avšak v případě, že chcete získat bonusy za přenesení KSM do crowdloan přes referral, je lepší jít přes PC a rozšíření Polkadot.js.

Když už máte hotovou peněženku, můžeme se podívat na projekty a návody, jak jim můžete přispět.

Kilt

Kilt jako jediný projekt nemá svůj vlastní web pro crowdloan a tak přenesení KSM probíhá přímo přes Polkadot.js úschovny. Za 1 KSM dostanete 25 kilt tokenů. Limit je stanoven na 220 000 KSM, po dosažení této hranice nebudou další KSM akceptovány.

Pokud chcete delegovat, klikněte na tento odkaz, který vás přesměruje do rozhraní polkadot.js do sekce crowdloans. Tam si připojíte vaši Polkadot.js peněženku a v seznamu projektů si najdete Kilt. Napravo máte tlačítko Contribute, klikněte na něj.

Následně vyberete kolik chcete delegovat. Následně kliknete na „Contribute“ a pak ještě jednou „Sign and Submit“. Potvrdíte transakci a hotovo.

Své přenesené KSM si pak můžete prohlédnout v „My contributions“ v seznamu aukcí u Kilt.

Calamari

Návod na Calamari jsme vám již přiblížili v minulém článku, avšak zopakujeme ho ještě jednou. Calamari bude jedinou platformou v Kusamě, která dokáže splnit potřeby soukromí uživatelů v síti, zajistit decentralizaci a interoperabilitu privátních tokenů. Ve zkratce, tento projekt se zaměřuje na soukromí a anonymitu, kterou chce přinést do cele Kusama sítě jako Parachain.

Z toho hlediska je Calamari rovněž považován za jednoho z favoritů na výhru slotu v této druhé vlně. Calamari nabízí i referral, který odmění + 2,5% bonusem obě strany. Calamari dává v průměru 10 000 tokenů za každý KSM +250 tokenů k tomu v případě referralu. Delegovat můžete samozřejmě i méně – od 0,1 KSM.

Přispět můžete přes tento referral link. Při svěřování přes tento link získáte vyšší zmiňovaný 2,5% bonus. Návod je v tomto případě velmi jednoduchý. V první řadě potřebujete vlastnit KSM Coin na peněžence Polkadot.js. V případě, že máte problém s linkem, můžete jít na jejich web i ručně a při delegování zadat referral kód – d2dca67665fe4fe72986d90e094aa28b94da2ea70dd731633bea7e8ecf4e777c

Parallel Heiko

Parallel nabízí margin staking ,,aukční půjčky, staking deriváty a AMM curve, což umožňuje výrazně vyšší efektivitu kapitálu pro držitele DOT a KSM. Odměnu za crowdloan přispěvatelé získají distribucí až 2,5% HKO tokenů. Těchto až 2,5% bude rozděleno mezi všechny přispěvatele v aukci a budou uvolněny podle lineárního rozpisu, pokud / když Heiko vyhraje aukci.

Více o tomto projektu si můžete podívat v tomto článku.

Způsob crowdloanu je v tomto případě stejný jako při kilt – a tedy přímo přes Polkadot.js – parachainy – crowdloan, kde následně kliknete Contribute a zopakujete vše přesně jako při Kilt. Odměna za kontribuce je 50 HKO tokenů za 1 KSM.

Altair

O tomto projektu jsme vám také říkali více v minulém článku. Dnes se podíváme na návod, jak jim můžete bezpečně přispět.

Za 1 KSM dostanete v průměru 462 AIR tokenů. V případě přenesení přes referral získáte ještě 50 navíc. Delegovat je možné od 0,1 KSM.

Altair má rovněž jako Kilt a Calamari velkou šanci uspět v parachain aukcích. Pokud chcete přispět tomuto projektu, můžete přispět přes tento odkaz, který vás přesměruje na jejich stránku. V lingu je generován referral, díky kterému dostanete i + 5% bonus k vašim delegovaným KSM, který byste jinak nedostali.

Po kliknutí na odkaz výše vás to přesměruje na jejich crowdloan stránku. Opět si jen připojíte vaši Polkadot.js peněženku a následně vyplníte množství, které chcete delegovat. Referral můžete dopsat i ručně – QykprKpEo3afBhd1g5LU.

PolkaSmith

PolkaSmith je hub pro Defi a NFT dApps v Kusamě. Cílem je poskytnout všechny potřebné funkce, služby, integrace a nástroje pro experimenty Defi a NFT, inovace a řešení v reálném světě. PolkaSmith není žádný nováček, ale canary network PolkaFoundry.

V případě, že chcete tento projekt podpořit, můžete jít přes následující link. Následně níže na stránce naleznete tlačítko „Connect Polkadot.js extension“. Po připojení sjeďte níže na stránce, kde uvidíte následující okno:

PolkaSmith sice nabízí 10% referral, avšak dostane ho jen ten kdo vás pozval (já). Pokud však chcete mou tvorbu podpořit, můžete tento referral použít – 2CD6I8U3YX.

Odměnou za 1 KSM je 1 195 PKS tokenů. Při svěřování musíte také vložit vaši ERC20 peněženku, na kterou vám přijdou odměny. Níže vidíte podrobnější informace o tokenomike PolkaSmith.

Shrnutí

Jak vidíte sami, tyto informaci jsou skutečně rozsáhlé a není možné detailně popsat všechny návody a popisy daných projektů v jednom článku kvůli vysokému rozsahu. V minulém článku jsme vám některé z těchto projektů blíže představili, takže pokud chcete o nich zjistit více informací, určitě se podívejte na třetí díl této série.

V případě, že vás zajímá více informací o projektech, které jsme nezmínili v minulém článku, můžete si prohlédnout více detailů v odkazech níže.

PolkaSmith Medium kanál

Parallel Heiko Medium kanál

Pokud chcete více informací, můžete se přidat do naší bezplatné Telegram skupiny zaměřené na parachain aukce.

Přečtěte si zajímavé novinky

NFT mánie pokračuje, trh OpenSea poslední týden zdvojnásobil objemy

Zájem o pasivní příjem kryptoměn stoupá – Lending platforma Celsius vzrostla o 1900%

Trading boti aktuálně dosahují největších zisků za poslední měsíce. Vyzkoušet si je můžete i vy!

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

zdroj: Autor

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne