Connect with us

Bitcoin

Na trhu s Bitcoinem je extrémní strach, naznačuje Fear & Greed Index

Zveřejněno

fear
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoinový Fear & Greed Index (BFGI), který vyjadřuje sentiment na trhu s Bitcoinem, je aktuálně na téměř nejnižších hodnotách ve své historii. Znamená to, že na trhu s BTC panuje obrovská nervozita a strach.

Index BFGI na stupnici od 1 do 100 analyzuje náladu na trhu. Čím je hodnota nižší, tím na trhu panuje větší strach (fear) a čím je vyšší, tím  je vyšší optimismus, respektive „extrémní chamtivost“ (greed).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V čase psaní tohoto článku musíme konstatovat, že je na hodnotě 9 bodů, což je mimořádně blízko historicky nejnižším hodnotám tohoto indexu. Níže byl již jen 22. srpna 2019, kdy se ocitl na 5 bodech.

Při tomto indexu je důležité upozornit, že v mnoha případech se jeho nízké hodnoty ukázaly jako ideální čas na investici a naopak když na trhu převládal obrovský optimismus, byl to dobrý signál k prodeji. Příkladem je například období před 26. června 2019, kdy měl index rekordní hodnotu 95 bodů a následně přišel výrazný propad ceny Bitcoinu.

Upozorňujeme vás však, abyste byli v tomto čase extrémně opatrní a v žádném případě neinvestovali více, než si můžete dovolit ztratit.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.