Connect with us

Kryptoměny

Nákup za miliardu potvrzen. Microstrategy má již 90 500 BTC

Zveřejněno

Microstrategy kúpa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V předešlých dnech jsme vás několikrát informovali o ohlášeném nákupu bitocinů společností Microstrategy, v jejímž čele stojí velký fanoušek BTC Michael Saylor. Nákup v hodnotě přes miliardy dolarů byl potvrzen ve včerejších odpoledních hodinách.

Společnost Microstrategy, která se postupně převléká do kabátu jakéhosi „alternativního Bitcoinu ETF“ potvrdila, že investovala do bitcoinu 1,026 miliardy dolarů a za průměrnou nákupní cenu $ 52 765 získala pod kontrolu dalších 19 452 BTC. Celkově jich tak vlastní už 90 521.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Současná hodnota všech BTC, které tato firma vlastní je přes 4,5 miliardy dolarů, přičemž díky nákupům v srpnu a září 2020 je jejich průměrná nákupní cena stále relativně nízká ve srovnání s tou současnou ( „jen“ $23 985). Až čas ukáže, zda šlo o geniální investici, nebo rizikový krok vůči akcionářům této veřejně obchodované společnosti.

Oficiální potvrzení koupě Bitcoinu firmou Microstrategy se na ceně BTC včera neodrazila, jelikžo podle všeho to v ní již bylo zohledněno v předešlých dnech. Microstrategy totiž tento krok avizovala, neboť nabytý kapitál v podobě přes miliardu dolarů získala prodejem konvertibilních směnek právě pro tento účel, což oznámila předem i investorům. Jejich prodej se ukončil v pátek, takže k nákupu BTC tedy muselo dojít pravděpodobně přes víkend.

,,Společnost v současnosti vlastní více než 90 000 BTC, což potvrzuje naši důvěru v to, že Bitcoin jako nejpoužívanější kryptoměna na světě může sloužit jako spolehlivý udržitel hodnoty. Nadále budeme pokračovat v naší strategii získávání Bitcoinů za naši přebytečnou hotovost a můžeme navíc čas od času emitovat dluh nebo majetkové cenné papíry při transakcích zvyšování kapitálu s cílem použít výtěžek na nákup dalších Bitcoinů,“ zaznělo v oficiálním oznámení Microstrategy, z něhož vyplývá, že tato společnost, kterou začínají označovat také jako „alternativní Bitcoin ETF“ s nákupy najzmámejší kryptoměny zatím skončit neplánuje.

V tento týden jde o druhou potvrzenou institucionální akvizici Bitcoinu. V úterý firma Square, v jejímž čele stojí další fanoušek Bitcoinu Jack Dorsey, potvrdila, že koupila BTC za dalších 170 000 milionů dolarů, přičemž za uplynulý rok použila dohromady na koupi nejznámější kryptoměny 5% svých finančních rezerv (220 milionů dolarů).

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.