Connect with us

Bitcoin

Nálada investorů do Bitcoinu prudce klesla. Což naznačuje CFGI index?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nálada investorů do Bitcoinu již není tak dobrá jako před třemi měsíci. Naznačuje to populární index Crypto Fear and Greed Index (CFGI).

Index CFGI, který vyjadřuje sentiment bitcoinových investorů na stupnici od 1 do 100 (1 představuje nejhorší náladu a 100 nejlepší), dosáhl 14. srpna nejhorší výsledek od prosince 2018 – jen 11 bodů. V prosinci se přitom Bitcoin obchodoval jen za něco přes 3000 dolarů, zatímco tři dny zpátky to bylo kolem 10 tisíc USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zajímavé přitom je, že před 3 měsíci dosáhl index historicky nejvyšší úrovně – až 95 bodů, což znamenalo extrémní optimismus. Dnes v době psaní tohoto článku je index na úrovni 20 bodů ze 100, což znamená, že investoři jsou stále v oblasti velkého strachu.

Historické údaje CFGI ukazují, že bod zvratu v náladě investorů nastal mezi 10. až 12. červencem, kdy z extrémního optimismu (84 bodů) klesl za 48 hodin na 33 bodů (strach). Bylo to v době, kdy Bitcoin prudce klesl z téměř 13 tisíc dolarů na méně než 11 600 USD.

Během posledního měsíce jsme evidovali v indexu nejvyšší hodnotu na 64 bodech v úvodu měsíce srpna.

Jak index funguje a co zohledňuje?

Tvůrci indexu při tvorbě celkového hodnocení vycházejí z několika proměnných. Na konečném čísle se podílí vliv volatility (25%), dynamiky a objemu trhu (25%), sociálních médií (15%), průzkumů (15%) a dominance Bitcoinu na trhu (15%).

Zároveň upozorňují, že když je index v nízkých hodnotách, častokrát to značí ideální čas na nákup a naopak když na trhu převládá extrémní optimismus, může to značit signál k prodeji.

Aktuální index nálady bitcoinových investorů si můžete průběžně sledovat na této stránce.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.