Connect with us

Kryptoměny

Recenze Binance Card: Výhody, nevýhody, cashback a finální verdikt

Zveřejněno

Binance Card
Zdroj: Binance.com

Binance Card je debetní karta Visa, která je propojena s vaším účtem na burze Binance a umožňuje vám utrácet kryptoměny kdekoli, kde je akceptována samotná karta Visa. Stejně jako u běžné debetní karty platí, že se jedná o typ předplatné karty, což znamená, že musí být předem nabita kryptoměnami.

Největší kryptoměnová burza Binance příchodem Binance Card umožnila zákazníkům použít kryptoměny jako platidlo u všech prodejců, kteří přijímají platby VISA kartou. Dovolíme si tvrdit, že ačkoli Binance Card je v oběhu pouhé dva roky, je již vnímána jako jedna z nejlepších kryptokaret v oboru.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Naše podrobná recenze debetní karty od Binance shrnuje vše, co o ní potřebujete vědět od popisu jejích funkcí a vlastností, plusů a minusů až po postup, jak o kartu požádat, nastavit ji a samozřejmě jak ji v praxi používat.

Jak fungují krypto karty?

Krypto karty, včetně karty Binance, fungují podobně jako běžné debetní karty.

Karta při nákupu převádí vaše krypto prostředky na fiat nebo hotovost. Je třeba zdůraznit, že  krypto karty neplatí obchodníkům v kryptoměně, ale pouze a výhradně ve měně akceptované obchodníkem.

Podobně jako u vaší bankovní debetní karty můžete i pomocí kryptokarty vybírat hotovost z bankomatů.

Binance CZ

Co je  Binance Card?

Jde o krypto debetní kartu, kterou Binance představila v březnu roku 2020 po akvizici společnosti SWIPE . Karta je propojena s vaším uživatelským účtem na Binance, konkrétně s vaší peneženkou ( Funding Wallet ) a převádí vaše kryptoměny uložené v této peněžence  na fiat měnu v momentě nákupu za aktuální kurz. Pokud chcete, můžete také do této peněženky kromě kryptoměn vkládat take fiat měny.

Kromě stabilních coinů BUSD platformy podporuje debetní karta Binance také hlavní kryptoměny, a to včetně BTC, ETH, BUSD, USDT,  SXP, ADA, DOT a tokenu Swipe SXP. Binance Card je široce akceptována ve více než 60 milionech komerčních prodejen . které akceptují VISA karty.

Mezi dostupné země kde se tato karta používá, patří většina zemí v Evropě, Gibraltar a Malta. Další informace o tom, kde Binance působí, naleznete v průvodci zeměmi Binance. Karta je propojena s vaším účtem Binance a má celosvětový přístup k bankomatu Visa. Karta Binance podporuje také bezkontaktní platby kromě ( zatím ) Apple Pay. Pokud ještě nemáte na Binance účet, využijte náš registrační link s 20% doživotní slevou na poplatky při spotovém obchodování kryptoměn.

Jak probíhá platba u obchodníka 

Při provedení transakce karta automaticky prodá Vaše kryptoměny za fiat měnu v aktuálním kurzu a v objemu velikosti transakce.

Jako první se při pokusu o platbu prodá BNB. Pokud BNB vúbec nedržíte nebo nemáte v této kryptoměně dostatek na dokončení nákupu, bude platba provedena v následujícím výchozím pořadí kryptoměn:

1.BUSD         2.BTC    3.USDT      4.SXP     5.ETH     6.EUR      7.ADA         8.DOT     9.LAZIO      10.PORTO      11.SANTOS

Toto pořadí lze v nastavení karty samozřejmě změnit a to v Panelu karty

( Card dashboard ) .

 

Dále Binance nabízí funkci, která umožní v případě nedostatku prostředků v peněžence ( Funding wallet ) použít prostředky na spotové peněžence .Tuto volbu lze kdykoliv zapnout i vypnout:

 

binace card 2

 

Karta je bezkontaktní a je denominována v eurech. Pokud provedete nákup nebo výběr z bankomatu v jakékoli jiné měně, provede se transakce na EUR s použitím směnného kurzu stanoveného společností Visa v den zpracování transakcí. Tento směnný kurz se může uskutečnit od směnného kurzu ke skutečným datovým transakcím. Konverzní poměr pro každou transakci si můžete zkontrolovat v detailech transakcí.

Jak kartu Binance získat?

Získání karty je velmi snadné, pokud máte účet na Binance. Pokud ještě nemáte na Binance účet, využijte náš registrační link s 20% doživotní slevou na poplatky při spotovém obchodování kryptoměn.

Po založení účtu se přihlaste  a dokončete ověření účtu Binance.

Jakmile jste na hlavním panelu Binance, najeďte myší na záhlaví „Finance“ a klikněte na Binance Visa Card.

Případně můžete kliknout na tento odkaz nebo přejít na konec stránky a kliknout na „Karty“ v kategorii Produkty:

 

Objeví se Vám tato nabídka:

Před potvrzením klikněte na „Začínáme“ a přečtěte si souhlas KYC.

Dostanete se na stránku „Objednávka“ s podrobnostmi, včetně vašeho jména, které se automaticky vyplní z vašeho účtu Binance. Můžete si zvolit vlastní PIN, případně Vám Binance vygeneruje vlastní :

Budete muset zadat další podrobnosti, jako je datum vydání pasu nebo řidičského průkazu, telefonní číslo a jakákoliv chybějící pole v části dodací adresy.    Pokud jsou vaše údaje správné, budete moci pokračovat , v případě nesprávných informací musíte kontaktovat tým podpory Binance.

Odsouhlasíte podmínky a klikněte na „Objednat kartu Binance“.

Binance okamžitě vygeneruje vaši virtuální kartu, ale aktivace vaší fyzické karty může trvat několik dní.

Doručení karty trvá obvykle 1 až 3 týdny, nicméně virtuální kartu můžete používat okamžitě a to na Google pay a Samsung pay , Apple pay zatím není podporováno.

V některých případech se může zobrazit zpráva „Ověření karty Binance se nezdařilo“. Může to být způsobeno řadou důvodů, včetně nesprávného data vydání ID, dodací adresy atd.

Binance vám  pošle e-mail s přesným důvodem, proč se vaše objednávka karty nezdařila, takže postupujte podle pokynů v e-mailu. Kromě toho Binance také vrátí veškeré poplatky vzniklé během procesu objednávky karty.

binance card 8

 

Jak  kartu Binance používat

Než začnete Binance Card používat, je nutné ji nastavit.

Nejprve převeďte prostředky z peněženky Binance do peněženky na karty. Ze seznamu musíte nejprve vybrat, které prostředky chcete odepsat. Pokud si například jako první vyberete BTC, vaše peněženka Binance Card Wallet odepíše vaše prostředky BTC, než se pustí do dalšího fondu a tak dále.

Nyní je vaše karta Binance Card připravena k použití kdekoli, kde jsou přijímány karty Visa:

  • můžete ji použít pro výběr hotovosti v bankomatu – použijte ji jako běžnou kartu,priložte nebo vložte do terminálu , zadejte PIN a a postupujte podle pokynů na obrazovce pro výběr hotovosti
  • můžete jí provádět online transakce – zadejte podrobnosti o své kartě Binance na stránce obchodníka. Když budete vyzváni k potvrzení nákupu dokončíte 3D ověření.

binance card 9

Vlastnosti karty Binance Card

Bezpečnostní

Poskytovatelem  je Contis Financial Services Ltd a karta je certifikována jako bezpečná. Každá online transakce s kartou Binance vyžaduje ověření 3DS nebo 3D Secure.

 

binance card 10

Cashback

Cashback, který karta Binance umožňuje, je jedním z hlavních prodejních bodů této kryptokarty. Můžete získat až 8 % cashbacku, což v tuto chvíli není dostupné u žádné jiné kryptokarty. Cashback karty Binance závisí na množství Binance coinů, které máte na účtu a stanovuje se  každý měsíc v závislosti na průměrném měsíčním zůstatku vašeho BNB. Tento cashback je nabízen v BNB a připsán na váš účet Binance. Zde je aktuální přehled množství BNB  potřebné k dosažení jednotlivých úrovní cashbacku :

binance card 11

Mobilní aplikace

 

Kartová aplikace Binance je kompatibilní s platformami Android a iOS, takže můžete přistupovat ke všem transakcím kartou a zobrazit si je. Aplikace Binance card také odesílá upozornění na každý převod provedený kartou.

Poplatky a limity

binance card 12

Na této debetní kartě nejsou účtovány žádné poplatky Binance za zpracování ani údržbu. Pokud však potřebujete vyměnit kartu Binance, poplatek je 25 EUR. Poplatky za transakce a výběry z bankomatu obvykle dosahují až 0,9 %.

Denní limit výběru z bankomatu karty Binance je 290 €, přičemž denní limit útraty je 8 700 € u fyzické karty a 870 € u platby virtuální kartou.

Výhody a nevýhody karty Binance

Výhody:

Jednoduchost a rychlost získání karty.

Možnost používat karty Binance ve více než 60 milionech prodejen je rozhodně výhodou, stejně jako nízké poplatky za útratu a také již poměrně vysoké limity výběru.

Cashback ve výši 8% je bohužel vázán na BNB coin a cashback je tak vázán na to, kolik BNB držíte . Ačkoliv se tento přístup dá ze strany Binance chápat, umožnění přidání dalších kryptoměn do limitů pro cashback by určitě nebylo na škodu.

Bezpečnost, a to jak samotné karty , tak celé  platformy Binance.

Virtuální karta.

Nevýhody :

Jako značnou nevýhodou se zdá dodnes nevyřešená podpora Apple Pay. (názor autora :  nejasnost ohledně údajné nekompability karty s Apple Pay a nemožnost dohledání konkrétního důvodu nevzbuzuje důvěru v toto vágní vysvětlení ) .

Zdanění: U každé země byste měli zkontrolovat a ujistit se, jak jsou krypto zdaněny (pokud zdanění v dané zemi existuje a ), protože chcete-li kartu Binance použít, nesmíte zapomenout, že v daném okamžiku a v dané zemi své krypto prodáváte do lokání měny , kterou následně zaplatíte. Takže Vám použitím karty vyniká daňová povinnost.

Závěr 

Binance Card je velmi oblíbená karta, určitě k tomu přispívá celková oblíbenost samotné platformy Binance . Karta funguje úplně bez problémů, své kryptoměny máte díky ní vždy k dispozici a můžete je jednoduše vybrat nebo  za ně nakoupit služby a zboží.

Nemyslím si, že částečně kritizované limity pro platby a výběry jsou až takovým  problémem, je třeba si uvědomit,že dochází k okamžitému vypořádání prodeje krypto do fiat měny a jsem přesvedčen, že s rostoucí adopcí kryptoměn se toto bude jen zlepšovat.

Binance CZ

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.