Connect with us

Kryptoměny

Návod pro začátečníky: Bitcoin a kryptoměny: Víte co s nimi chcete dělat?

Zveřejněno

Ako začať s kryptomenami

Tento článek je určen začátečníkům, kteří se rozhodli vstoupit do světa kryptoměn a zatím nevědí jak na to. Vysvětlíme si, že investovat do Bitcoinu resp. dalších kryptoměn se dá několika způsoby, které se odlišují jednak ve formě, ale i nákladech či bezpečnosti. Text by měl pomoci rozhodnout se, kterou formu je vhodné zvolit na začátek a jak postupovat v budoucnu.

Chcete jen investovat, nebo kryptoměny opravdu vlastnit?

První co byste měli udělat, je si odpovědět na jednoduchou otázku, jaký úmysl s kryptoměnami vlastně máte. Vyberte si ze dvou možnosti:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Možnost č. 1: Chci koupit a upravovat v ramci textu Bitcoin či jiné kryptoměny, protože je chci vlastnit, chci s nimi obchodovat nebo je chci využít na nákup zboží nebo služeb

Možnost č. 2:Chci investovat do bitcoinu a dalších kryptoměn, protože chci spekulovat nad jejich cenou – tedy chci do nich investovat, ale nepotřebuji je reálně vlastnit

Pokud si zvolíte možnost číslo 1 jste člověk, který by měl splnit alespoň jeden z těchto bodů:

  • Chce vlastnit kryptoměny, protože věří v jejich budoucnost a to že budou mít reálné využití
  • Chce obchodovat s kryptoměnami na kryptoburzách
  • Chce za kryptoměny nakupovat zboží a služby

Pokud si zvolíte možnost číslo 2 jste člověk, který věří v růst hodnoty kryptoměn, ale dělá to hlavně s úmyslem, aby na nich vydělal fiatovou měnu, tedy eura, dolary, české koruny a podobně. Nepotřebuje je vlastnit.

POZOR na hodlovaní (Hodl)! Pokud zvolíte možnost č. 2, berte na vědomí, že u některých brokerů může být vaše pozice automatický ukončena po uplynutí určitého časového období. Brokeři nejsou vhodný na dlouhodobý Hodl (neaktivní držení investice).

Rozhodli jste se?

Pokud ano, napsali jsme podrobněji články pro obě možnosti. V těchto článcích vám doporučíme i to, jakého prodejce zvolit. Pro možnost č. 1 existují totiž úplné jiné služby jako pro možnost B, kde kryptoměny vlastně ani nekupujete, ale jen s nimi obchodujete prostřednictvím brokerů.

Návod k možnosti č. 1 – koupě reálných kryptoměn, obchodování a nákup zboží a služeb za kryptoměny. Jak na to?

Návod k možnosti č. 2 – investice do kryptoměn bez jejich reálného držení. Jak na to?

UPOZORNĚNÍ: Investice do kryptoměn jakýmkoliv způsobem je rizikové, jejich cena se může náhle změnit různými směry. Investujte do kryptoměn vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. V žádném případě si neberte na investici do kryptoměn půjčky.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.