Connect with us

Návody

Návod eToro: Jak automaticky kopírovat obchody úspěšných traderů

Zveřejněno

Etoro - kopírovanie úspešných investorov
Etoro - kopírovanie úspešných investorov

eToro – největší sociální investiční síť na světě nabízí skvělý nástroj – možnost automaticky kopírovat obchody zkušených investorů, za nimiž stojí dlouhodobě dobré výsledky.

Upozornění: Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 75% účtů retailových investorů peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat ztrátu svých peňazí.
Kryptoaktíva jsou vysoce volatilní neregulované investiční produkty. Žádná ochrana investorů v EU.

V tomto článku si vysvětlíme jak tuto výbornou funkci aktivovat a popíšeme pár základních rad, jak si vybrat investora respektive více investorů, kterým svěříte své peníze do rukou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Naše články o eToro:
Podrobná recenze
Návod jak začít

Než začnete vyhledávat vhodné kandidáty, přečtěte si naše doporučení.

Důležité rady na úvod

1. Nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit

Investice, zvláště do kryptoměn, s sebou přináší velkou míru rizika.

2. Dejte si pozor, koho obchody kopírujete

Zkontrolujte si dlouhodobé statistiky investora, kterého jste si vyhlédli. Celkové procento neznamená všechno (co když jen šťastně investoval ve správný čas, ale jinak neví, která bije?). Dbejte proto na statistiky minimálně rok dozadu a zkontrolujte, kolik ostatních uživatelů ho kopíruje. Dejte si pozor na lidi, kteří vás budou přesvědčovat (v sekci „news feed“), abyste je kopírovali. Tito lidé rozhodně nejsou profesionálové, jediné o co se snaží je, aby na vás vydělali (pokud je někdo kopíruje, mají od eToro odměnu).

3. Je investor označen hvězdičkou?

Na eToro můžete kopírovat obchody kohokoliv, i začátečníka, který rozjel obchody jen dnes. To samozřejmě není dobrý nápad (!!!) Profesionální investoři se od běžných uživatelů odlišují tím, že vedle svého jména mají hvězdičku určité barvy:

Modrá – Cadet – kadet / začátečník (nedoporučujeme)
Oranžová – Rising Star – vycházející hvězda
Červená – Champion – šampión
Zelená – Elite – nejvyšší úroveň

Etoro - hviezdička

4. Neočekávejte výsledky okamžitě!

Ideální je někoho kopírovat alespoň pár měsíců. Zbavte se myšlenky uzavřít kopírování již při malých ztrátách a po pár dnech (samozřejmě, pokud jste nezjistili, že jste vybrali vysloveně špatného obchodníka). Pokud se bojíte výraznějšího propadu vašeho kapitálu stačí nastavit, při jaké ztrátě se má obchod automaticky uzavřít. Pozor, u kryptoměn jsou běžné propady i 30% (propad z roku 2017 na rok 2018 byl u mnohých kryptomien až 90%), berte to na vědomí.

5. Vyberte si investora podle míry rizika

Čím mají vyšší RISK SCORE, tím dělají riskantnější obchody, při kterých jsou možné vyšší zisky, ale i větší ztráty.

Etoro - miera rizika

6. Prohlédňete si portfolio investora

Jelikož jsme na stránce o kryproměnách, zřejmě i váš výběr investora bude podmíněn tím, aby se soustředil na tuto oblast. Není však na škodu, pokud si vyberete někoho, kdo má širší portfolio svých investic a nesoustředí se jen na kryptoměny. Zmenšíte tím riziko velkých ztrát v případě, že kryptoměny zažijí negativní turbulentní období. Jak vybrat investora i podle tohoto kritéria popisujeme níže v textu.

Na přiloženém obrázku vidíte statistiky populárního investora Jaya Edwarda Smithe, který měl v roce 2017 fantastické výsledky. Po kliknutí na záložku STATS můžete vidět přibližně toto (viz. Obrázek).

Etoro - Štatistiky investora

7. Rozložte vaši investici mezi více investorů s úspěšnými výsledky

Zvýšíte tím pravděpodobnost, že budete v pěkném plusu.

8. Nastavte si částku, při které se má obchod automaticky uzavřít (stop copying)

Je to pojistka, abyste na eToro neztratili více peněz, než jste ochoten akceptovat. Například pokud investujete do kopírování investora 300 dolarů, nastavíte, aby se obchod automaticky uzavřel, pokud hodnota této investice klesne na 200 dolarů (ztráta 33%). Pokud investujete do člověka, který se soustředí na kryptoměny, 30% propady jsou běžné a pokud se rozhodnete do toho jít, musíte být připraven, že se to může stát i Vám.

Vyhledávání správného investora

Na stránce eToro kliknete v levém menu na „Copy People“. Zobrazí se vám úvodní stránka populárních investorů.

Etoro - Copy People

V horním menu můžete vyhledávat investora na kopírování obchodů podle:

People from (Země, z níž pochází)
Who invest in (do čeho investuje) – čili buď kryptoměny (crypto), komodity, akcie atd. Pokud vám na tom nezáleží, stačí, když ponecháte v nastavení „any market“
Gained at least – procentuální úspěšnost
During the TIme – časový úsek, kterého se má vyhledávání týkat

Následně klikněte na “GO a vyhledávání vám vybere nejúspěšnějších investorů podle těchto nastavení.

Etoro - vyhľadávanie investorov

V sekci „Copy Pople“ najdete pod vyhledáváním i výběr populárních investorů podle dalších různých kritérií:

TOP Invetors – čili TOP obchodníci
Trending – Investoři, kteří jsou aktuálně v trendu
Most Copied – Investoři, jejichž obchody kopíruje nejvíce lidí
Lower Risk Score – Investoři, kteří mají dobré zhodnocení svého kapitálu při nízké míře rizika
Medium Risk Score – Investoři, kteří mají dobré zhodnocení při střední míře rizika

Jak začít kopírovat

Máte vybraného investora? Fajn! Klikněte na něj a postupujte podle návodu.

1. Vpravo klikněte na „COPY“

Etoro - kopírovanie investora

2. Nastavte částku, kterou chcete do tohoto obchodníka investovat (minimum bylo v době psaní tohoto textu 200 dolarů). Pokud nemáte na účtu alespoň 200 dolarů (mimo vašich otevřených obchodů) nejprve je musíte vložit na účet.

3. Nastavte částku, při které se má obchod automaticky uzavřít jako pojistku před velkými ztrátami. Například můžete nastavit, že při investici 100 dolarů se obchod automaticky uzavře, pokud hodnota vaší investice klesne na 60 dolarů.

4. Odškrtněte nebo nechte zaškrtnutou kolonku „Copy Open Trades“ – Nastavíte tím, zda chcete kopírovat i současné obchody daného investora (ty, které otevřel před tím, než jste začali kopírovat), nebo jen ty, které otevře od tohoto momentu.

Většinou se doporučuje tuto kolonku nemít zaškrtnutou, no záleží to na situaci na trhu. Pokud nebude zaškrtnuta, je možné, že v prvních dnech od kopírování se s vaší investicí mnoho neděje (dokud tento obchodník neučiní další obchody). Také předem upozorňujeme, že pokud je investor ve velkém plusu, neznamená to, že v něm budete automaticky i vy. Vaše investice se týká pouze pohybů na trhu od momentu, kdy začnete kopírovat.

Etoro - kopírovanie - tabuľka

5. Máte potvrzeno? Fajn! Počkejte si trpělivě na výsledky. Boháči se ze dne na noc nestanete a to platí i pro kryptoměny. Kopírovat se doporučuje dlouhodobě a nemá smysl kontrolovat váš účet každých pár minut. Stav vaší investice vždy uvidíte v sekci „PORTFOLIO“ v levém menu.

Úprava a zastavení kopírování

Rozhodli jste se ukončit nebo upravit kopírování? Jděte do sekce „PORTFOLIO“ a vpravo klikněte na kolečko.

Etoro - nastavenie kopírovania

  • Pro kopírování obchodů ukončit vyberte možnost „Stop copying“ a potvrďte.
  • Pokud chcete kopírování pouze dočasně přerušit, aniž jste ho zcela uzavřeli, klikněte na „Pause copy„.
  • Chcete vložit do tohoto investora další peníze? Poté klikněte na „ADD Funds

O eToro jsme napsali i rozsáhlou recenzi a návod, jak začít s investovaním.

Upozornění

eToro je platforma, která nabízí investování do akcií a kryptoměn, jakož i obchodování s CFD.

Vezmite prosím na vědomí, že CFD jsou komplexní nástroje a jsou vystaveny vysokému riziku ztráty peněz v důsledku pákového efektu. Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 67% účtů retailových investorů peníze. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit riskovat ztrátu svých peňazí.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Kryptoaktíva jsou volatilní nástroje, které se mohou ve velmi krátkém časovém rámci značně pohybovat, a proto ne jsou vhodné pro všechny investory. Kromě kryptoměn, které nejsou poskytovány prostřednictvím CFD, nejsou kryptoměny regulovány, a proto se na ně nevztahuje žádný regulační rámec EU.

Spoločnosť eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne zastúpenie a nepreberá žiadnu zodpovednosť v súvislosti s presnosťou alebo úplnosťou obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner využitím verejne dostupných informácií o entite eToro, ktoré nie sú subjektom.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.