Connect with us

Návody

Návod eToro: Jak začít obchodovat s kryptoměnami

Zveřejněno

Návod ako začať s Etoro
Návod ako začať s Etoro

Pokud jste se rozhodli investovat na obchodní platformě eToro, která je aktuálně největší sociální investiční sítí na světě, budete chtít na ni dříve či později vložit peníze, aby se vaše obchodování rozjelo. V tomto stručném návodu vám vysvětlíme jak na to.

Upozornění: Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 75% účtů retailových investorů peníze. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit riskovat ztrátu svých peňazí.
Kryptoaktíva jsou vysoce volatilní neregulované investiční produkty. Žádná ochrana investorů v EU.

Zkuste to nejprve bez rizika

Po registraci na eToro nemusíte okamžitě obchodovat s reálnými penězi. Pokud jste na forexu začátečník, doporučujeme Vám nejprve vyzkoušet tzv. „Virtual portoflio“, které vám eToro nabídne hned po prvním přihlášení do systému.

Obchodovat tak budete jen s virtuálními body / kreditem, čili neriskujete ztrátu svých peněz. Teprve když si otestujete, jak se obchoduje na eToro, vložte vaše peníze na účet, přepněte na „REAL“ a rozjeďte obchod naostro.

virtuálne portfólio

 

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojen s rizikem *

Jak začít s reálnými penězi

Abyste mohli začít obchodovat s reálnými penězi, spíše než si vložíte peníze na účet, musíte projít verifikací. eToro bude od vás požadovat tyto věci:

  • fotografii dokladu totožnosti (občanského průkazu – přední i zadní stranu),
  • fotografii / scan jednoho dokladu / faktury, která je uvedena na vaše jméno a je na ní vidět vaše adresa uvedena na občanském průkazu (například výpis z bankovního účtu, platba za elektřinu, plyn …)
  • potvrzení vašeho telefonního čísla prostřednictvím SMS zprávy

Proces verifikace účtu může trvat několik dní. Náš účet byl schválen v průběhu 24 hodin, ale občas třeba počítat i s delší čekací dobou.

Verifikácia - potrebné náležitosti

První vklad a obchodování

1. Klepněte vlevo dole na DEPOSIT FUNDS

Etoro - vloženie finančných prostriedkov

2. Vložte peníze na účet prostřednictvím platební karty, bankovním převodem či přes PayPal (platební kartou je to nejrychleji). Výšku minimálního vkladu eToro často mění a závisí i na regionu. Nám stačilo v době naší registrace vložit 200 dolarů (v té době cca 160 eur).

3. Klepněte na „Watchlist“ – zobrazí se vám základní nabídka (Pokud chcete vidět pouze kryptoměny, klikněte vlevo nahoře na „my watchlist“ a následně na „Create new list“. Nový list / záložku pojmenujte například „Crypto“. Poté klikněte na „ADD MARKETS“, vyberte „CRYPTO“ a potvrďte. Vytvoří se vám záložka, ve které budete mít jen kryptoměny)

Etoro - Watchlist

4. Obchodovat s kryptoměnami můžete dvěma způsoby:

a) kliknutím na pozici SELL (S) – pokud zvolíte tuto možnost sázíte na to, že hodnota této kryptoměny bude klesat. Čili jste v plusu, pokud se jí cena sníží a naopak pokud bude růst, ztrácíte.

Etoro - Sell pozícia

b) kliknutím na pozici BUY (B) – pokud zvolíte tuto možnost, vyděláváte tehdy, pokud její hodnota roste a předěláváte, pokud klesá.

Etoro - Buy pozícia

Všimněte si, že hodnota BUY pozice je vyšší, než hodnota SELL pozice. Tento rozdíl zvaný také „spread“ je v podstatě odměnou (výdělkem) pro brokera. Když volíte BUY pozici, počítejte s tím, že po potvrzení obchodu budete na začátku automaticky o něco v mínusu, protože aktuální hodnota kryptoměny je vždy nižší, než hodnota uvedená v pozici BUY.

5. Po kliknutí na jednu z těchto dvou možností se vám otevře tabulka (viz obrázek níže), ve které si nastavíte:

a) zda obchodujete za tuto cenu okamžitě (TRADE), nebo jen objednáváte (ORDER)
– jestliže obchodujete (TRADE), akceptujete aktuální hodnotu SELL respektive BUY pozície
– pokud objednáváte (ORDER), nastavíte hodnotu, při které se má váš obchod uskutečnit

b) hodnotu (AMOUNT), kterou chcete do tohoto obchodu vložit – při kryptoměnách je to minimálně 200 dolarů (v době psaní návodu).

c) hodnotu, při které se má obchod automaticky uzavřít:

– STOP LOSS – nejnižší hodnota v dolarech, při které se má obchod automaticky uzavřít
– TAKE PROFIT – nejvyšší hodnota obchodu v dolarech, při které se má obchod automaticky uzavřít

Když budete mít vše nastaveno a jste připraveni obchodovat, klikněte na OPEN TRADE resp. SET ORDER (podle toho, co jste nastavili v bodě 5a)

Etoro - tabuľka pre realizáciu obchodu

Sledování aktuálního stavu

Aktuální stav vašich obchodů můžete sledovat v dolní liště, nebo v menu klikněte na PORTFOLIO.

V dolní liště máte jen rychlý souhrn:
AVAILABLE – stav na účtu, který jste neinvestovaly
TOTAL ALLOCATED – celková částka, která je investována
PROFIT – kolik jste aktuálně v plusu (zelená) nebo v mínusu (červená barva)
EQUITY – váš aktuální stav celkově (vložené peníze plus respektive minus váš profit nebo ztráta)

Etoro - aktuálny stav na účte

V sekci PORTFOLIO najdete detailnější přehled o vašich obchodech rozdělených do jednotlivých investic. Najdete tam informace o tom kolik jednotek dané investice vlastníte, za jakou hodnotu jste obchod otevřeli, jaká je aktuální hodnota daného obchodu či procentuální vyjádření plusu resp. mínusu.

Jak uzavřít obchod?

Když přijde ten moment, že chcete obchod uzavřít (věříme, že s parádním profitem), jděte do sekce PORTFOLIO, a vpravo vedle obchodu, který uzavíráte klikněte na „kolečko“, ve kterém vyberte funkci „CLOSE“ a potvrďte.

Etoro - uzavretie obchodu

Pozor! Pokud máte otevřených více obchodů na stejnou kryptoměnu a chcete uzavřít jen jeden z nich, nastavte si zobrazení v PORTFOLIO tak, aby byl každý obchod zobrazen zvlášť. Uděláte tak kliknutím na tlačítko, které je v sekci PORTFOLIO v pravém dolním rohu.

Etoro - zmena zobrazenia portfólia

Jak vybrat paniaze?

V levém menu klikněte na withdrawal FUNDS a zvolte částku, kterou chcete vybrat.

Etoro - výber peňazí

Důležité vědět před výběrem peněz:

  • minimální částka, kterou můžete vybrat, je 50 dolarů
  • vybrat můžete jen peníze, které máte v kolonce „AVAILABLE“, tedy aktuální zůstatek na účtu. Sem se neřadí to, s čím aktuálně obchodujete. Čili pokud chcete vybrat částku, se kterou obchoduje, musíte nejprve uzavřít obchod, až potom vybrat peníze.
  • Poplatek za výběr je až 25 dolarů, čili doporučujeme vybírat peníze méně často a větší částky
  • je možné, že eToro vám pošle peníze na více částí – čili například pokud vybíráte 500 dolarů může se stát, že vám přijde nejprve 200 dolarů a pak 300.
  • Běžná čekací doba, dokud přijdou peníze, je 5-10 pracovních dnů.

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojen s rizikem *

Doporučujeme Vám přečíst si i návod Jako na Etoro kopírovat obchody zkušených investorů a také komplexní recenzi eToro.

Upozornění

eToro je platforma, která nabízí investování do akcií a kryptoměn, jakož i obchodování s CFD.

Vezmite prosím na vědomí, že CFD jsou komplexní nástroje a jsou vystaveny vysokému riziku ztráty peněz v důsledku pákového efektu. Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 67% účtů retailových investorů peníze. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit riskovat ztrátu svých peňazí.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků.

Kryptoaktíva jsou volatilní nástroje, které se mohou ve velmi krátkém časovém rámci značně pohybovat, a proto ne jsou vhodné pro všechny investory. Kromě kryptoměn, které nejsou poskytovány prostřednictvím CFD, nejsou kryptoměny regulovány, a proto se na ně nevztahuje žádný regulační rámec EU.

Spoločnosť eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne zastúpenie a nepreberá žiadnu zodpovednosť v súvislosti s presnosťou alebo úplnosťou obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner využitím verejne dostupných informácií o entite eToro, ktoré nie sú subjektom.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.