Connect with us

Kryptoměny

Návod: Investice do Bitcoinu a dalších kryptoměn u brokerů

Zveřejněno

Investovanie do kryptomien cez brokerov
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Investovat do bitcoinu a dalších kryptoměn se dá i bez toho, abyste je skutečně vlastnili. Můžete tak učinit například díky brokerům. 

Upozornění: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% – 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

Pokud jste si otevřeli tento článek, pravděpodobně nepotřebujete vlastnit skutečně Bitcoin či jiné kryptoměny, ale rádi byste vydělali na růstu jejich hodnoty. Výhodou této možnosti je to, že jde o jednodušší a bezpečnější alternativu. Nevýhodou jsou o něco vyšší nákupní ceny kryptoměn a jejich menší nabídka. A samozřejmě to, že kryptoměny nebudete nikdy ve skutečnosti vlastnit a tudíž za ně nikdy nic nekoupíte a nebudete součástí „kryptoměnové revoluce“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prehľad brokerov s kryptomenami

UPOZORNĚNÍ: Investice do kryptoměn jakýmkoliv způsobem je rizikové, jejich cena se může náhle změnit různými směry. Investujte do kryptoměn vždy jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. V žádném případě si neberte na investici do kryptoměn půjčky.

Bezpečnější alternativou rozumějte to, že nebudete vlastnit reálně Bitcoin resp. jiné kryptoměny, což znamená, že je vám nebudou moci ani ukrást, respektive je nebudete mít jak ztratit. Pro mnohé začátečníky tak jde o jednoduchou a rychlou alternativu.

POZOR na hodlovaní! U něktěrých brokerů může být vaše pozice automaticky ukončená po uplynutí určitého časového období. Brokeři nejsou vhodný na dlouhodobý HODL (neaktivně držení investice).

Ideálním řešením je investování u brokerů jako jsou XTB, které mají přehledné uživatelské prostředí a také šikovné mobilní aplikace. Zjednodušeně řečeno to funguje tak, že na obchodní platformu brokera odešlete peníze, které chcete investovat (bankovním převodem nebo kartou) a následně je investujete do kryptoměn. Celý čas budete mít informaci o tom, jakou aktuální hodnotu má vaše investice v eurech či dolarech.

XTB

XTB je ověřen spolehlivý broker, který má dominantní postavení na Slovensku a v České republice. Je pod dohledem České národní banky a Národní banky Slovenska. Na poměry brokerů má opravdu bohatou nabídku kryptoměn a přináší lokální umístění peněžních prostředků klientů UniCredit Bank Czech Republic a Slovakia. Na XTB je kromě kryptoměn možné obchodovat na Forexu, s indexy, komoditami a akciemi. K dispozici je 30 denní demo účet zdarma a v případě, že přejdete administrativní registrací reálného účtu, můžete demo účet využívat neomezeně.

Kryptoměny na XTB: Bitcoin, Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash, Cardano (ADA), Dash, EOS, IOTA, Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), NEO, Tron (TRX), XEM, ZEC či Monero (XMR).

Vyskúšať XTB
Váš kapitál je spojen s rizikem *

Naše rozsáhlá recenze XTB

Naše hodnocení brokerů s kryptoměnami

*  Při obchodování s finančními rozdílovými smlouvami dochází k finančním ztrátám na 74% až 89% účtů retailových investorů. Měli byste zvážit, zda chápete, jak finanční rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko, že utrpíte finanční ztráty.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.