Connect with us

Návody

Návod jak používat Coinbase: Koupě a odesílání kryptoměn

Zveřejněno

Coinbase - ilustračný obrázok
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Coinbase je nejpopulárnější virtuální peněženka na světě podporující přední kryptoměny včetně Bitcoin, Bitcoin Cash, XRP, Litecoin, Ethereum či Stellar Lumens. V předchozím článku
jsme si vysvětlili jak vytvořit účet na této stránce a způsob, jak ho verifikovat. Dnes popíšeme jak s touto krypto peněženkou správně pracovat.

TIP: Použitím tohoto linku dostanete za registraci na Coinbase BONUS 10 dolarů (8 eur). Na účet je třeba vložit alespoň 100 dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nákup kryptoměn přes Coinbase

Nakupovat přímo přes Coinbase lze dvěma způsoby – přes bankovní účet nebo platební kartou. Abyste mohli využít tento způsob účet na Coinbase musí být ověřen. Jak toho dosáhnout jsme popsali v článku Návod: Coinbase – Jak vytvořit účet a verifikace.

Postup koupě kryptoměn přes Coinbase:

1) v horním menu klikněte na „BUY/SELL“

Buy/sell - Coinbase

2) postupujte podle následujícího obrázku a instrukcí, které jsou uvedeny pod ním.

Coinbase - kúpa kryptomeny

  1. vyberte kryptoměnu, kterou chcete koupit. Na výběr jsou např. Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Litecoin …
  2. Vyberte způsob platby – při platbě kartou se obchod realizuje okamžitě, ale Coinbase si za ni účtuje vyšší poplatky (v době psaní článku až 3.99% z celkové částky). Kromě toho při tomto způsobu je možné odeslat na účet maximálně 500 eur týdně. Způsob SEPA platbou má nižší poplatky, ale nevýhodu má v tom, že pokud jste ještě na účet neposlali peníze, musíte absolvovat tento proces, což trvá pár dní.
  3. Napište částku v eurech, za kterou chcete danou kryptoměnu koupit. Vpravo vedle tohoto políčka uvidíte, kolik jednotek dané kryptoměny za to dostanete.
  4. Potvrďte – klikněte na „BUY INSTANTLY

Následně uvidíte souhrn objednávky pro finální potvrzení s těmito informacemi (viz také obrázek):

– počet jednotek (mincí) zakoupené kryptoměny
– aktuální hodnota zakoupené kryptoměny vyjádřená v eurech
– poplatek, který si účtuje Coinbase- poplatek za transakci
– celková částka, kterou zaplatíte

Pokud je vše v pořádku klikněte na „Confirm Buy

Coinbase - potvrdenie kúpy

Pokud jste zvolili platbu kartou, obchod dokončíte přes platební bránu vaší banky. Následně se v peněžence na Coinbase (v sekci „Accounts“) objeví zakoupené kryptoměna.

Pokud jste zvolili způsob SEPA platbou a máte peníze (eura) již na Coinbase účtu, dokončete nákup podobně jako při platbě kartou. Pokud nemáte na Coinbase dostatek finančních prostředků na zakoupení kryptoměna, budete je muset nejprve na Coinbase odeslat.

Coinbase Vás nejprve upozorní (první obrázek), abyste nezapomněli při odeslání peněz na účet použít referenční číslo platby (velmi důležité). Zaškrtněte „I’ve copied or written down my Reference Number (v překladu“ zkopíroval jsem nebo jsem si odepsal referenční číslo „) a klikněte na“ CONTINUE „(pokračovat).

Coinbase - referenčné číslo

Následně se objeví tabulka (obrázek níže), ve které se nachází:

– Reference Number – referenční číslo, které musíte použít při platbě
– Amount – políčko, do kterého napíšete částku v eurech, kterou chcete odeslat na Coinbase
Account Name – název účtu – ten musí být shodný se jménem majitele účtu, ze kterého budou odeslány peníze
– zaškrtávací políčko s textem „This name mathes the bank I Jsem sending from“ – jeho zaškrtnutím potvrdíte, že jméno majitele účtu je shodné se jménem majitele účtu na Coinbase

Pokud vše sedí klikněte na „Continue“.

Coinbase - Sepa platba

Zobrazí se vám takový souhrn (obrázek níže), ve kterém budou uvedeny informace k platbě:

Ammount – částka, kterou je třeba odeslat
Currency – měna, v níž je třeba danou částku odeslat
Reference Number – tenhle kód musí být součástí vaší platby – v bance ho uveďte do políčka „reference plátce“

Recipient’s IBAN – číslo účtu, na které poslat peníze ve tvaru IBAN
Bank Country, Bank Name, Bank Address, Recipient Address – další náležitosti, které by měly být součástí platby
– SWIFT / BIC – Swift/BIC kód banky

Pokud je vše v pořádku klikněte na „I’Ve sent the funds“ čímž oznámíte, že Coinbase odešlete platbu na základě těchto pokynů.

Následně jděte do banky (respektive internet bankingu) a odešlete platbu. Nezapomeňte uvést všechny náležitosti platby včetně referenčního čísla.

Připravte se na to, že uskutečnění převodu bude pár dní trvat. Coinbase Vás upozorní emailem, když peníze dorazí. Vaše zakoupené kryptoměny se následně objeví v sekci „Accounts“ v peněžence pro eura. Pak za ně můžete nakoupit kryptoměnu, např. Bitcoin.

Odesílání kryptoměn na Coinbase

Ať už koupíte Bitcoin na této stránce, nebo ho máte odjinud, např. ze SimpleCoin, důležité je vědět, jak ho správně odeslat (a to nejen na Coinbase ale i všude jinde). Pokud jste ve světě kryptoměn začátečník navždy si zapamatujte následující informaci:

UPOZORNĚNÍ: kryptoměny můžete posílat pouze na adresu peněženky, která je určena pro danou kryptoměnu. Čili pokud kupujete Bitcoin (BTC), odešlete jej na adresu peněženky určené pro Bitcoin (BTC Wallet), pokud kupujete Ethereum (ETH), odešlete jej na adresu peněženky určené pro Ethereum (ETH Wallet), pokud kupujete litecoin (LTC), odešlete jej na adresu peněženky určené pro litecoin (LTC Wallet) a tak dále … pokud se spletete a například Bitcoin (BTC) odešlete na adresu peněženky určenou pro Ethereum (ETH Wallet) o tyto kryptoměny navždy přijdete.

Návod, jak odeslat kryptoměnu na Coinbase účet:

1) V horním menu klikněte na „Accounts“

Coinbase - Accounts

2) Vlevo vyberte kryptoměnu, kterou plánujete na Coinbase odeslat a klikněte na tlačítko „Receive“

Pokud chcete odeslat na Coinbase kryptoměnu Bitcoin, klikněte na „Receive“ ve složce BTC Wallet (BTC je zkratka pro Bitcoin). Chcete-li odeslat Ethereum (ETH), klikněte na „Receive“ ve složce Ethereum (ETH Wallet) a tak dále … Opakujeme, odeslat Bitcoin (BTC) například na adresu peněženky pro Ethereum (ETH Wallet) by znamenalo ztrátu odeslaných Bitcoinů!

Coinbase - Receive

Po kliknutí na „Receive“ budete upozorněni, že na adresu Bictoin peněženky je možné odeslat pouze Bitcoin (na Ethereum peněženku jen Ethereum apod …). Pokud jste si jistý, že odesíláte kryptoměnu správně, klikněte na „SHOW ADDRESS“.

Coinbase - upozornenie

Zobrazí se adresa peněženky ve dvou verzích:

jako QR kód (pro platbu za pomoci QR kódu)
ve formě písmen a čísel (zkopírujte ho) .

Tento kód představuje adresu vaší peněženky na Coinbase pro danou kryptoměnu.

Coinbase - adresa peňaženky

Například pokud kupujete Bitcoin na SimpleCoin a chcete je odeslat na účet na Coinbase, na stránce SimpleCoin uveďte do políčka „Adresa vaší peněženky“ kód, který na Coinbase přísluší k Bitcoin peněžence.

simplecoin nákup

Odesílání kryptoměn z Coinbase

Vlastníte na svém účtu na Coinbase určitou kryptoměnu a chcete její část (nebo vše) poslat do jiné peněženky (nebo burzu jako Binance)? I v tomto případě je nejdůležitější zapamatovat si, že kryptoměnu můžete poslat pouze na adresu, která je určena pro tuto kryptoměnu.

Jinak řečeno Bitcoin (BTC) lze odeslat pouze na adresu peněženky pro Bitcoin (BTC Wallet), Ethereum (ETH) pouze do peněženky určenou pro Ethereum (ETH Wallet) a tak dále.

K tomu, abyste mohli tuto transakci realizovat potřebujete vědět adresu, na kterou chcete danou kryptoměnu poslat. Tato adresa, jak jsme zmiňovali již vícekrát musí být validní s danou kryptoměnou.

Návod jak postupovat:

1) klikněte na  „Accounts“.

Coinbase - Accounts
2) Vlevo klikněte na „SEND“ vedle kryptoměny, kterou chcete odeslat. V tomto příkladu budeme posílat Bitcoin, čili vybíráme BTC Wallet.

Coinbase - Send
3) Zobrazí se Vám tabulka, kterou vyplňte (vysvětlení i na obrázku):

– Reciepient – adresa peněženky, na kterou chcete kryptoměnu odeslat (musí být určena pro tuto kryptoměnu)
Withdraw from – peněženka na Coinbase, ze které bude kryptoměna odeslaná
Amount – hodnota kryptoměna vyjádřená v eurech (vpravo je přepočet na danou kryptomenu)
Note – poznámka (pokud je potřeba)
Network Fee – poplatek za transakci
Total – celková hodnota transakce spolu

Pokud je vše připraveno klikněte na „CONTINUE“ (pokračovat).

Coinbase - Send BTC

4) Nyní vám přijde SMS zpráva (nebo požadavek na 2FA kód, podle toho, jaké zabezpečení máte nastaveno) s kódem pro potvrzení transakce (viz obrázek níže). Nejprve si však udělejte poslední kontrolu – ověřte si ještě jednou především adresu peněženky (ať je kompletní a je určena pro kryptoměnu, kterou posíláte). V případě, že je vše v pořádku klikněte pro definitivní potvrzení transakce na „CONFIRM„.

SEND Coinbase - SMS

A máme hotovo! Teď už jen musíte počkat, dokud transakce proběhne a kryptoměna se objeví v peněžence, kterou jste uvedl při zadávání převodu.

Ještě nemáte účet na Coinbase?

Zaregistrujte se přes náš link a dostanete bonus v hodnotě 10 dolarů (Platí pouze pokud na účet vložíte alespoň 100 dolarů)

Pokud se Vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a Instagramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.