Connect with us

Návody

Návod kryptosměnárny Coinbase: Jak vytvořit účet a verifikace

Zveřejněno

Coinbase.com - populárna kryptopeňaženka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Coinbase je populární kryptoměnová směnárna, která umožňuje jednoduchý nákup a prodej mnoha kryptoměn včetně Bitcoin (BTC), litecoin (LTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Stellar Lumens (XLM ), Ox (ZRX), Basic Attention Token (BAT) či Zcash (ZEC). Směnárna byla založena v roce 2012 stejnojmennou společností sídlící v Kalifornii.

Po registraci a ověření vaší totožnosti (více v návodu níže) zde můžete koupit výše zmíněné kryptoměny platební kartou nebo bankovním převodem. Coinbase však lze používat i bez ověření totožnosti. Kryptoměny (např. Bitcoin) totiž můžete koupit i jinde a na tuto službu je pouze odeslat. Například u lety ověřené československé směnárny SimpleCoin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Registrační link pro bonus 10 dolarů (při vkladu alespoň 100 dolarů)

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Rychlé hodnocení

Plusy:
– Jednoduché a přehledné
– je považována za nejbezpečnější kryptosměnárnu
– jeden z top startupů roku 2018 v USA, ohodnocena na 8 miliard dolarů
– možnost koupit kryptoměny platební kartou nebo bankovním převodem
– přibývající počet kryptoměn v nabídce

Mínusy:  
– vyšší poplatky při nákupu kryptoměn (při bankovním převodu 1,49% z celkové částky, při platební kartě 3,99% z celkové sumy)
– neexistující překlad do češtiny nebo slovenštiny

VYZOUŠET COINBASE

Jak získat bonus 10 dolarů?

Jestli použijete při registraci tenhle link získáte odměnu v podobě 10 dolarů (cca 8 eur), které vám budou automaticky změněny na Bitcoin. Podmínkou je, abyste na účet vložili minimálně 100 dolarů.

NÁVOD

1. Založení účtu

Navštívte přes tenhle link stránku Coinbase.com, za což dostanete bonus v hodnotě 10 dolarů, pokud vložíte na účet alespoň 100 dolarů.

V úvodním registračním formuláři budete muset vyplnit vaše křestní jméno, příjmení, emailovou adresu a heslo.

Coinbase - registrácia

Doporučujeme: Vytvořte si heslo, které bude mít hodnocení „EXCELLENT“ (čím komplikovanější heslo, tím je bezpečnější). Aby heslo splňovalo tato kritéria, musí mít alespoň 12 znaků, velká a malá písmena, čísla a nějakou pomlčku. Na závěr zaškrtněte tlačítko pod heslem, kterým souhlasíte s obchodními podmínkami služby.

2. Verifikace emailove adresy

Ve druhém kroku se od vás bude požadovat verifikace vaší emailové adresy a to tak, že kliknete na „VERIFY EMAIL ADDRESS“ v mailu, který by vám měl přijít na emailovou adresu, kterou jste vyplnili při registraci. Pokud vám email nepřišel, zkontrolujte si ve svém emailové schránce záložku „SPAM“ (je možné, že byl omylem zařazen do nevyžádané pošty). Pokud se email nenachází ani v záložce „Spam“ klikněte na,, Email did not arrive or want to use a different email? „A následně na“ Resend email „, čímž se vám odešle email znovu.

Coinbase - potvrdenie emailovej adresy

3. Potvrzení přes SMS

V dalším kroku musíte zadat vaše telefonní číslo. Jde o důležitou součást při ochraně vaší kryptopeněženky. Na toto číslo přijde před každým přihlášením do systému a také před každou transakcí SMS zpráva, ve které bude bezpečnostní kód, kterým se přihlásíte resp. potvrdíte transakci. Ověřování pomocí SMS kódu můžete zaměnit za dvoufaktorovou autentizaci (2FA) pomocí aplikace Athentificator. Tento způsob je považován za bezpečnější.

Coinbase - overenie telefónného čisla

Následně Vám přijde SMS zpráva, ve které bude číselný kód, který napište do okénka a klikněte na „Verify phone number“ (tím vaše telefonní číslo ověříte).

Hotovo! Jsme úspěšně přihlášen! Vypadá to zhruba takto:

Coinbase - účet

V horním menu naleznete tyto odkazy:

Dashboard – odkaz na úvodní stránku, na níž vidíte základní přehled o účtu a aktuální ceny krypotměn v nabídce
Buy/Sell – přes tento odkaz kupujete nebo prodáváte kryptoměny jako Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další
Accounts – přes tuto záložku spravujete vaše peněženky pro Bitcoin, Bitcoin Cash, litecoin a Ethereum a měnu Euro. V této sekci tedy zjistíte váš aktuální stav, adresy vašich peněženek a zadáváte příkazy pro odeslání kryptoměn na jiné adresy
Tools – tu naleznete mimo jiné historii vašich transakci
Settings – nastavení účtu

Potřebujete verifikaci účtu?

Pokud budete chtít nakupovat kryptoměny přímo přes Coinbase nebo vybírat peníze (fiat) z Coinbase, musíte si ještě verifikovat účet. Pokud si budete chtít kryptoměny přes Coinbase jen přeposílat (na burzy či do jiných peněženek), verifikace není nutná (v době psaní návodu)

Návod na verifikaci účtu

1. V horním menu klikněte na BUY / SELL

Buy/sell - Coinbase

2. Zobrazí se vám tabulka na obrázku níže. Klikněte na „Add a Payment method“ (přidání způsobu platby)

Coinbase - spôsob platby

3. V dalším kroku vyberte „Credit / Debit Card“ nebo „Bank Account“. Nákup kreditní kartou je rychlý, ale s vyššími poplatky. Nákup bankovním převodem trvá 1-3 pracovní dny, ale je za nižší poplatek.

Coinbase - spôsob platby

4. Klikňete na „Upload ID“

Coinbase - upload dokladu totožnosti

5. V dalším kroku bude od vás Coinbase požadovat verifikaci vaší osoby prostřednictvím fotografií jednoho z dokladů totožnosti.

Na výběr máte:
cestovní pas (Passport)
řidičský průkaz (Drivers’s Licence)
občanský průkaz (Photo ID)

Coinbase - výber dokladu totožnosti

Služba vás vyzve udělat fotografie vybraného dokladu totožnosti přes webkameru stolního počítače (desktopu) nebo přes kameru vašeho mobilního zařízení:

a) Pokud se registrujete přes počítač, musíte mít funkční webkameru. Následně vás stránka vyzve, abyste přes webkameru vyfotili přední (front) a zadní (back) stranu vašeho dokladu totožnosti (například občanského průkazu). Pokud nemáte webkameru, přihlaste se do svého účtu přes mobil (možnost b).

b) Pokud postupujete přes přes mobil, stránka vás vyzve, abyste vyfotili přední a zadní stranu vašeho dokladu totožnosti prostřednictvím mobilního fotoaparátu.

UPOZORNĚNÍ: Dejte si pozor, aby fotografie vašeho dokladu totožnosti byly dostatečně kvalitní (aby byl text na nich čitelný) a na fotkách nechyběla resp. nebyla zakryta ani část dokladu. Pokud by se tak stalo, verifikace nebude úspěšná a budete muset celý proces opakovat.

Následně se fotografie vašeho dokladu totožnosti odešlou na verifikaci zaměstnancům společnosti. Verifikace může trvat v závislosti na poptávce uživatelů pár hodin, ale v některých případech i více dní (v současné době je velký zájem o nové účty a proto se čekací doba prodlužuje). O verifikaci vaší totožnosti budete informováni emailem.

Jak postupovat dál?

Napsali jsme i návod jak používat peněženku Coinbase: Koupě a odesílání kryptoměn.

VYZKOUŠET COINBASE

Pokud se Vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku a Instagramu, abyste nezmeškali žádnou novou aktualitu ze světa kryptoměn. Děkujeme.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.