Connect with us

Bitcoin

Návrh zákona o těžbě kryptoměn v Rusku prošel zásadními změnami

Zveřejněno

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Návrh zákona o těžbě kryptoměn v Rusku prošel za uplynulý měsíc několika změnami, které odstraňují některé byrokratické kroky, ale zároveň snižují atraktivitu tohoto druhu podnikání v Ruské federaci.

Podle nových informací portálu Cointelegraph byla z návrhu zákona o těžbě bitcoinu a jiných kryptoměn v Rusku vyňata jednoletá daňová amnestie (daňové prázdniny) a také povinnost těžařů přihlásit se do zvláštního registru.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V databázi dolní komory ruského parlamentu Státní dumy se objevil aktualizovaný návrh „o těžbě v Ruské federaci“, který obsahuje několik zásadních změn.

Méně byrokracie, ale žádné daňové benefity

Chybí v něm například celá podkapitola týkající se registru provozovatelů těžby BTC, do kterého se měly původně těžební společnosti přihlásit, aby mohly pokračovat ve svém podnikání. To znamená, že byla odstraněna jedna byrokratická překážka, což lze pro těžaře vnímat jako pozitivní zprávu.

Odstranění daňových jednoletých prázdnin však už takovým pozitivem není. Těžaři BTC se totiž podle původního návrhu mohli těšit, že by je obešli daňové povinnosti spojené s celními náklady či zisky dosaženými před schválením zákona. Státní duma s tím nesouhlasila a varovala. že takové benefity by mohly způsobit náklady na federální rozpočet.

Ještě 7. dubna šéf výboru pro finanční trhy ruské státní dumy Anatolij Aksakov vyjádřil naději, že legislativa týkající se těžby kryptoměn by mohla být schválena do konce letního parlamentního zasedání.

Rusko začalo více inklinovat k Bitcoinu a jeho těžbě po invazi jeho vojsk na Ukrajinu, jelikož ta způsobila jeho výrazné odříznutí se od západních financí.

Rusko se v hashratu propadlo na 6. příčku

Zajímavé však je, že podle poslední analýzy Cambridge University podíl Ruska na těžbě BTC klesl, když se propadlo ze třetí příčky až na šestou s podílem na přibližně 4,7% celosvětového hashratu BTC oproti předchozím 11%. Na scénu se naopak vrátila Čína, kde je těžba BTC oficiálně zakázána.

Zdroj:cointelegraph.comň

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.