Connect with us

Bitcoin

Nejhorší fáze bearmarketu kryptoměn se může blížit ke konci – tvrdí stratég JP Morgan

Zveřejněno

medveď
Zdroj: Pixabay.com

Hlavní stratég pro kryptoměny u Wall Street giganta JP Morgan Nikolaos Panigirtzoglou si myslí, že nejhorší fáze medvědího trhu u kryptoměn by se mohla blížit ke svému závěru, jelikož silnější kryptofirmy přišly, aby zachránily ty slabší, které ohrožují celý průmysl.

Strateg JP Morgan Nikolaos Panigirtzoglou ve středeční poznámce k náladě na trhu s kryptoměnami zdůraznil zvýšenou ochotu firem pomáhat problémovým společnostem a všiml si zdravějšího tempa financování rizikovým kapitálem v průběhu května a června. ,,Ukazatele jako naše metrika čistého pákového efektu naznačují, že snižování pákového efektu již značně pokročilo,“ konstatoval.

Snižování pákového efektu velkých kryptofirem , jejichž aktiva byla prodána buď dobrovolně, ve spěchu nebo prostřednictvím likvidace, začalo převážně v květnu, kdy se zhroutil ekosystém kryptoměny Terra (LUNA + stablecoiny UST) a zničil přitom desítky miliard dolarů. Od té doby se kryptověřitelé jako jsou firmy BlockFi a Celsius či investiční společnost Three Arrows Capital dostaly do vážných problémů.

Panigirtzoglou tvrdí, že problémy těchto firem by mohly být tak vážné, že by nadále velmi negativně ovlivňovaly celý trh s digitálními aktivy. Snižování jejich zadluženosti by se však mohlo blížit ke konci, jelikož situaci se snaží ovlivnit silnější hráči, kteří vstoupili do procesu jejich zachraňování. ,,Kryptoentity se silnějšími rozvahami v současnosti zasahují, aby pomohly omezit tuto nákazu,“ uvedl optimisticky.

Výraznou aktivitu lze sledovat zejména ze strany Sama Bankmana-Frieda, jeho firmy Almeda Research a jeho burzy FTX . Burza FTX již vložila 250 milionů dolarů do platformy BlockFi prostřednictvím revolvingového úvěru a Almeda Research souhlasila s půjčkou pro Voyager Digital ve výši 200 milionů USDC a v podobě 15 000 BTC. Spekuluje se také o tom, že FTX chce BlockFi přímo koupit, ale zatím tyto informace nebyly potvrzeny.

Panigirtzoglou také označil za dobré znamení obnovu přílivu kapitálu do kryptotrhu od VC firem zaměřených na rizikové investice. JP Morgan tvrdí, že v květnu a červnu naproudilo do tru s kryptoměnami kolem 5 miliard dolarů, přičemž nástroj pro sledování metrik fundraisingu Dove Metrics uvádí až 8,6 miliardy dolarů.

Tato míra financování je oproti březnu a dubnu sice o 2,2 miliardy USD nižší, ale od května do června vzrostla o 3,4 miliardy USD, což naznačuje obnovení zájmu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.