Connect with us

DeFi

Nejisté otočení trendu na kryptoměně Neo

Zveřejněno

Neo
Neo

V dnešní analýze, kterou vydáváme ve spolupráci s Crypto Kingdom, se podíváme na již léta známou kryptoměnu Neo. Co je na ní nového i jak vidíme situaci z pohledu ceny se dozvíte v článku a videu.

Co je to Neo?

Lidé, kteří kryptoměny sledují již delší dobu, si můžou Neo pamatovat ještě jako Antshares. Jedná se o decentralizovaný platformový open-source blockchain, jehož cílem je vytvořit tzv. smart economy (chytrou ekonomiku). Projekt funguje již od roku 2014, ale ICO (prodej tokenů) tým spustil až v roce 2016. Rebranding na Neo poté přišel v roce 2017, kdy také Neo značně trendovalo. A to až tolik, že jej lidé (v dobrém slova smyslu) označovali za čínské Ethereum.

Neo poté využívá dvě nativní kryptoměny, kdy se konkrétně jedná o NEO a GAS. NEO je governance (řídící) kryptoměnou blockchainu, kdy je využíváno zejména k hlasování o změnách na protokolu Neo. GAS je poté klasickým pohonem sítě, kdy jsou v této měně placeny poplatky za transakce, smart kontrakty atd. na síti Neo.

Obliba nových platformových blockchainů a nepříznivá situace pro kryptoměny v Číně však spolu s dalšími faktory způsobili, že v současnosti Neo již rozhodně není tak trendujícím projektem, jako tomu bylo před několika lety.

Neo N3

Největší novinkou posledních měsíců byl dlouho očekávaný přechod na Neo N3. Ten byl plánovaný již od cca roku 2018, ale finálního přechodu jsme se dočkali až ve druhé polovině minulého roku. S tím se pojí také potřeba migrace tokenů a coinů na nový N3 kontrakt, která stále ještě probíhá. V prvních měsících sice byly za migraci zajímavé bonusy, ale k dnešnímu datu stále ještě existují peněženky, burzy i jednotliví uživatelé, kteří migraci neprovedli. Proto je zajímavé sledovat i např. burzy, které teprve přidávají možnost využívání N3 adres pro tokeny na blockchainu Neo.

Polaris Launchpad

I přes zmínky o poklesu trendovosti blockchainu Neo vidíme aktuálně poměrně značné snahy o rozvoj tohoto ekosystému. V poslední době tak můžeme vidět na Neo čím dál tím víc NFT kolekcí i snahu o vstup do světa decentralizovaných financí. Tomu poté můžou pomáhat i zajímavé motivační programy, kdy největším současným je tzv. Polaris Launchpad. Ten má nabídnout vzdělání i financování pro zejména vývojáře, kteří chtějí tvořit projekty v ekosystému Neo. Jeho součástí je potom i např. několik soutěží ve formách hackathonů, kde týmy tvořící na Neo mohou vyhrát zajímavé odměny a financování.

Kdy bychom Neo v CK nakupovali?

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto textu jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Z důvodu lepší čitelnosti grafu nesledujeme vývoj ceny Neo vůči bitcoinu, ale ve videu se blíže dostaneme k vývoji ceny v páru s tetherem (USDT). Pokud jste dlouholetí fanoušci Neo, můžou pro vás být zajímavé nákupy pod silnými supporty, které vidíme na 16 USD a 7 USD. S rozsáhlejšími dokupy altcoinů ale stále čekáme na potenciální propad ceny bitcoinu, a to klidně až k 30 000 USD za bitcoin. Kdo poté hledá pouze rychlejší obchod na Neo, pro swingový obchod by zde mohla být zajímavá situace po proražení celé formace falling wedge. O tom ale více ve videu.

Autor analýzy

Ivo Čechman
Ivo je dlouhodobým nadšencem do kryptoměn, ve kterých se pohybuje již dlouhá léta. Znát jej můžete zejména z obsahu Crypto Kingdom, kde již od roku 2018 připravuje zejména vzdělávací obsah a fundamentální analýzy na delší časový horizont.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.