Connect with us

Bitcoin

Nejstarší americká banka bude držet Bitcoin, v Kanadě schválili Bitcoin ETF

Zveřejněno

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Dvě velmi zajímavé zprávy ze Severní Ameriky mohly mít nemalý podíl na včerejším dalším růstu ceny Bitcoinu. Nejstarší americká banka se totiž rozhodla podporovat BTC a kanadský regulátor udělil povolení na první Bitcoin ETF v této zemi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BNY Mellon se líbí Bitcoin!

Vůbec první americká banka Bank of New York Mellon (BNY Mellon), jejíž počátky se pod názvem Bank of New York píší ještě k roku 1784, se rozhodla, že začne nabízet možnost úschovy Bitcoinu pro své klienty.

Informoval o tom Wall Street Journal, který upozornil, že jde o první národní depozitní banku, která se v krátkodobém horizontu, někdy v průběhu roku 2021, stane aktivním správcem digitálních aktiv.

Výkonný ředitel banky pro oblast správy aktiv Roman Regelman k této novince konstatoval, že „digitální aktiva se stávají součástí hlavního proudu“ a odhaduje, že ke kompletnímu začlenění digitálních aktiv do tradiční bankovní infrastruktury dojde během tří až pěti let.

Z dostupných informací je také možné usoudit, že Bitcoin možná nebude jediným digitálním aktivem, které bude tato banka pro své klienty uschovávat. Pod kontrolou by je měla mít na základě prototypu, který vyvíjí nejen pro kryptoměny, ale i pro správu tradičních cenných papírů.

První Bitcoin ETF v Severní Americe

Velmi zajímavá zpráva přichází i ze Severu Ameriky, kde Ontario Securities Commission jako vůbec první regulátor pro cenné papíry na tomto kontinentu povolil pro Bitcoin ETF. Získala ho investiční společnost Accelerate Financial.

Bitcoin ETF byl schválen 11. února v rámci těchto kanadských teritorií: Britská Kolumbie, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nové Skotsko, Prince Edward Island, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Yukon a Nunavut.

Produkt bude nabízet podílové listy denominované v amerických i kanadských dolarech s poplatkem za správu 0.7%. Firma zároveň podala žádost o brzké zalistovnání Bitcoinu ETF na prestižní Torontské burze pro cenné papíry.

,,Bitcoin je jednou z nejvýkonnějších tříd aktiv na 1-leté, 3-leté, 5-leté i 10-roční bázi. Vzhledem k jeho historickým výsledkům a jeho budoucímu potenciálu a jeho vlastnostem diverzifikace portfolia se těšíme, že nabídneme investorům expozici v třídě aktiv ve snadno použitelném a levném ETF produktu,“ komentoval tuto novinku CEO Accelerate Julian Klymochko.

Analytik Bloombergu Eric Balchunas na Twitteru napsal, že schválení tohoto ETF je dobrým signálem i pro potenciální schválení prvního Bitcoinu ETF na území USA, na což by musela udělit souhlas Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC): ,,Musíme milovat kanadské liberální regulační orgány, možná jsou oni ti normálnější a SEC je příliš konzervativní. Tak či onak, USA obvykle následují hned krátce poté … “

Pozitivně to vnímá i Magdalena Gronowski, která v minulosti pomáhala při spuštění bitcoinového fondu od 3iQ. ,,Je to skvělá zpráva pro investory. Umožňuje to drobným a institucionálním investorům alokovat Bitcoin aniž by museli platit vysoké prémie za vstupy do fondů jako jsou Grayscale či 3iQ.“

Gronowski rovněž doplnila, že toto ETF je možné začlenit do kanadských daňově zvýhodněných důchodových a vzdělávacích spořících účtů, které jsou ekvivalentem amerických daňových zákonů IRA 529.

zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.