Connect with us

Kryptoměny

Největší správcovský gigant na světě vstupuje do trhu s kryptoměnami – vydává první crypto-ETF

Zveřejněno

mesto
Zdroj: Unsplash.com

Největší správcovský gigant na světě, americká společnost BlackRock, která spravuje kapitál v hodnotě přibližně 10 bilionů dolarů, přidala do své produktové řady první ETF zaměřené na kryptoměny.

iShares Blockchain and Tech ETF (IBLC) je ETF, které není přímo kryto podkladovými kryptoměnami (na takový typ ETF ještě americká komise SEC nedala souhlas), ale jen sleduje výkonnost mezinárodních společností, které podnikají v sektoru kryptoměn.

ETF v hodnotě 4,7 milionu dolarů se skládá ze 41 samostatných podílů, přičemž největším samostatným podílem disponuje kryptoburza Coinbase, která tvoří 11,45% celého fondu. V těsném závěsu za ní jsou velcí bitcoinoví těžaři Marathon Digital holdings s 11,19% a Riot Blockchain Inc. s 10,41% podílem. ETF má také volnou 9,15% hotovostní pozici, což znamená, že do portfolia fondu mohou být přidány ještě další společnosti.

BlackRock v oznámení naznačil, že je v případě kryptoprůmyslu býčí, ale uvedl, že zatímco většina firem soustředí pozornost na cenu a volatilitu kryptoměn, skutečná hodnota blockchainu podle něj ještě nebyla plně odhalena a realizována. ,,Věříme, že širší příležitost – využití technologie blockchain pro platby, smlouvy a spotřebu obecně ještě nebyla oceněna,“ uvedla firma, jejíž CEO je Larry Fink. Ten měl v minulosti několik střídavých názorů na Bitcoin od jeho pochvaly až po kritiku. Během bitcoinové konference Bitcoin 2022 v Miami se však stal terčem kritiky kontroverzního spoluzakladatele PayPal Petra Thiela, který jej po boku Warrena Buffetta označil za hlavního nepřítele Bitcoinu.

ETF na kryptoměny jsou v USA mimořádně žádané, ale Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) zatím neudělila souhlas na spotové ETF na Bitcoin. Nedávný průzkum Nasdaq odhalil, že finanční poradci, kteří spolu spravují kapitál kolem 26 bilionů dolarů, by velmi rádi investovali právě do spotového ETF na kryptoměny, kdyby existovalo – uvedlo to až 72 % z 500 dotázaných respondentů této solventní skupiny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.