Connect with us

Bitcoin

Několik důležitých zpráv o Bitcoinu na úvod týdne

Zveřejněno

India a kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin vytvořil v průběhu neděle své nové historické cenové maximum 49 487 dolarů a tedy opravdu jen málo mu chybělo, aby překonal magickou úroveň 50 000 USD. V tomto článku vám shrneme pár zajímavých zpráv týkajících se Bitcoinu za uplynulých několik hodin.

Zájem bank pokračuje

Snad nejzajímavější zprávy přicházejí z bankovního sektoru. Gigant BNY Mellon z New Yorku totiž není jedinou bankovní institucí, která v průběhu uplynulého týdne naznačila zájem poskytovat kryptoměnové služby. Podobné zprávy přicházejí i ze strany gigantů v Evropě, jihovýchodní Asie či Spojených států. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali v tomto zvláštním článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Taleb prodal všechny Bitcoiny a už mu nevěří

Zatímco cena Bitcoinu prudce roste nahoru, bývalý tržní analytik  Nassim Nicholas Taleb, který se výrazně proslavil díky knize The Black Swan, prozradil, že všechny své Bitcoiny prodal. ,,Zbavil jsem se všech mých BTC. Proč? Měna nikdy nemá být taková volatilní. Nemůžete Bitcoin ohodnotit věcí. Se vším respektem, je to selhání (minimálně prozatím),“ uvedl a doplnil, že plánuje zrušení svého účtu na Coinbase.

Když se ho Ryan Peyman tavak následně zeptal, jestli vnímá Bitcoin alespoň jako aktivum a hedge vůči nezodpovědným centrálním bankám, odpověděl mu stručně: „selhal“.

Na jeho vyjádření je zajímavé, že v minulosti byl fanouškem Bitcoinu. V roce 2018 řekl, že je excelentní myšlenkou.

Indie je blízko ke zákazu kryptoměn

Indický návrh zákona, který hovoří o kompletním zákazu držby kryptoměn v této zemi, bude podle všeho schválen. Uvedl to pod podmínkou setrvání v anonymitě vysoký úředník z ministerstva financí. Obyvatelům Indie a společnostem, které v této zemi s digitálními aktivy podnikají, po schválení zákona zůstane 3 až 6 měsíců na to, aby se svých digitálních aktiv zbavili. Zákon, který ještě nebyl oficiálně ani představen by měl dostat platnost ještě letos. Centrální druhá nejlidnatější země světa mezitím připravuje plán pro vydání vlastní digitální měny.

„Krypto mama“ volá po jednoznačné regulaci

Komisařka Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Hester Peirce, která je známá také pod přezdívkou „Krypto mama“, řekla, že plány BNY Mellon spravovat digitální aktiva, vytvářejí na americké regulátory ještě větší tlak, aby výrazněji pokročily ve stanovení jasných regulačních pravidel.

Peirecová již delší dobu volá po regulacích, které přinesou do trhu s kryptoměnami větší jasnost. Nyní po změně vlády doufá, že přijdou do úřadu SEC lidé, se kterými to bude možné. ,,Nová administrativa přináší příležitost znovu se na to podívat. Je to okamžik, kdy se zdá, že i ostatní v trhu jsou připraven na svěží pohled.“

BitPay se dostává k zákazníkům Apple

Společnost BitPay, která se specializuje na realizaci jednoduchých cypto-to-fiat transakcí, oznámila, že její klienti, kteří disponují platebními kartami od Mastercard, si je mohou propojit BitPay účty s Apple Wallet a využívat platební služby Apple Pay. ,,Máme tisíce zákazníků aplikace BitPay Wallet app, který používají BitPay kartu a stále hledají způsoby, jak použít své kryptoměny na platby. Přidání Apple Pay a brzy i Google Pay a Samsung Pay již brzy umožní pohodlné používání karty BitPay na dalším množství nových míst,“ oznámila firma.

Schválí Bitcoin ETF i v Austrálii?

Po tom, co v Kanadě minulý týden povolili vůbec první Bitcoin ETF na Severoamerickém kontinentu, se možná brzy dočká svého Bitcoinu ETF i Austrálie. Australský deník Financial Review v pátek informoval, že společnost Cosmos Capital má velkou šanci, aby získala povolení na tento produkt od místního regulátora Australské komise pro cenné papíry a burzu. Potvrdila to komisařka Cathie Armorová, která však upozornila, že takové ETF musí splňovat všechna příslušná pravidla.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.