Connect with us

Kryptoměny

Německá kryptobanka Nuri se stala insolventní – její příběh je ale jiný, než v případě Celsius

Zveřejněno

peňaženka
Zdroj: Unsplash.com

Po Three Arrows Capital, Voyager Digital či Celsius se do vážných finančních problémů dostala také německá kryptoměnová společnost Nuri s 500 tisíci zákazníky, která musela v úterý 9. srpna oznámit platební neschopnost.

Německá krypto banka Nuri, dříve známá také pod pojmem Bitwala, oznámila, že tento krok „zajistí nejbezpečnější cestu vpřed“ a je ve prospěch jejích zákazníků. Společnost rovněž uvedla, že její platební neschopnost neovlivňuje její služby a ani finanční prostředky jejích klientů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Klienti Nuri si podle oficiálních informací stále mohou vybrat svá aktiva z platformy, což je v silném kontrastu například ve srovnání se zbankrotovanou americkou krypto-lending platformou Celsius.

Poznámka: Na Twitteru se objevila tvrzení, že výběry z Nuri nefungují, což ale společnost odůvodnila vysokou návštěvností portálu a s tím souvisejícím přetížením systému, přičemž zdůraznila, že finanční prostředky uživatelů jsou v bezpečí.

Cointelegraph vysvětlil, že Nuri je ZATÍM schopna pokračovat v činnosti a nemusela zastavit výběry aktiv z její platformy díky partnerství se Solarisbank AG. Podle webové stránky Solaris Group firma Nuri spolupracovala s touto bankou a její dceřinou firmou Solaris Digital Assets s cílem outsorcovat bankovnictví a udělování licenci na úschovu kryptoměn. Díky tomu byla schopna škálovat své operace využitím infrastruktury třetí strany, tedy skrze Solaris, a jelikož Solaris nečelí žádným problémům s likviditou, Nuri je schopná i nadále vykonávat své služby dokud prochází restrukturalizací.

,,Dovolte nám zopakovat nejdůležitější informace: Všechny prostředky na vašich účtech Nuri jsou v bezpečí díky partnerství se Solarisbank AG. Dočasné insolventní řízení nemá vliv na vaše vklady, kryptoměnové fondy a investice Nuri Pot, které byly námi provedeny. Máte zaručen přístup a budete moci kdykoli volně vkládat a vybírat vaše prostředky. Zatím se nic nemění a Nuri aplikace a naše služby budou nadále fungovat,“ oznámila společnost.

Firma následně vysvětlila, že do problémů se dostala pro kombinaci řady faktorů od všeobecného propadu na globálních trzích až po kolapsy protokolů Terra (LUNA), krach Celsius či velké výprodeje na trhu s kryptoměnami.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.